Když štítná žláza nepracuje, jak má

Štítná žláza je největší žlázou v lidském těle, která uvolňuje hormony přímo do krve. Je uložena na přední straně krku a podílí se na správném a zdravém vývoji člověka. Trijodthyronin a thyroxin jsou dva hormony, které jsou žlázou produkovány a mají vliv na růst, vývoj, spotřebu kyslíku nebo látkovou výměnu. Ale nejen to. Jsou důležité pro centrální nervový a srdečně-cévní systém nebo pro tvorbu tepla. A spoustu dalších věcí, které jsou pro lidské tělo významné.

záběr na krk

Nesprávnou funkcí štítné žlázy trpí především ženy. Důvodem je větší hormonální zátěž na organismus zapříčiněný obdobím dospívání, tedy příchodem první menstruace. Dále pak těhotenstvím a navazujícím laktačním obdobím. Za špatnou činnost štítné žlázy může například genetický faktor. Příčinou může být také autoimunitní onemocnění. Tento orgán je ovšem závislý i na dostatečném příjmu jódu. Záleží rovněž na sklonu k určitým onemocněním, na kombinaci nejrůznějších zevních vlivů nebo na jakémkoliv zasahování do organismu (ozařování, léky, operační zákroky).

Nepodceňujte svůj stav a vyhledejte lékaře jestliže:

· jste nadměrně a velice často unavení

· obtížně se koncentrujete

· máte časté problémy se spánkem

· jste neklidní a trpíte změnami nálad

· všimli jste si změny hmotnosti bez zřejmé příčiny

· pozorujete zvětšení štítné žlázy

· nadměrně se potíte

Příznaků, které mohou poukazovat na nesprávnou činnost štítné žlázy je ale daleko víc. Mohou souviset s tepovou frekvencí, vypadáváním vlasů, suchou kůží, depresemi nebo třeba problémy s očima. Je tedy velice obtížné přesně stanovit diagnoźu z těchto příznaků bez vyšetření, neboť faktorů ovlivňujících její funkci je opravdu mnoho. Nezanedbávejte proto jakékoliv varovné signály.

A o jaké nemoci se může jednat?

· Hypotyreóza (snížená činnost žlázy)

· Hypertyreóza (zvýšená činnost žlázy)

· Juvenilní struma (zvětšení žlázy díky nedostatečnému příjmu jódu)

· Záněty štítné žlázy

· aj.

štíhlá dívka

Problémům s funkcí štítné žlázy se ale také můžete vyhnout správnou životosprávou, tedy dostatečným příjmem všech potřebných živin a vitamínů. Přečtěte si proto několik užitečných rad , jak předejít obtížím nebo jak vaší štítné žláze pomoci k co nejrychlejšímu zotavení. I tak ale pozorně dbejte rad svého lékaře.

Jak zredukovat časté maštění vlasů?

Pokud máte potíže s rychle se mastícími vlasy, tak jejich mytím každý den se váš problém zhoršuje. Umytá pokožka potřebuje promazat. Pokud spláchnete všechnu mastnotu šampónem, vyprodukuje pokožka o to více mazu. Mastící se vlasy však můžete vytrénovat, aby se produkce mazu snížila. Zde máte návod, jak na to.
bylinkový šampon
 
První den: Umytí vlasů
 
První den začnete tím, že vlasy dokonale umyjete. Šampón by měl být takový, který má mléčnou konzistenci, není olejovitý a na první pohled je lehký.
 
Druhý den: Bez použití suchého šampónu
 
Po jednom dni máte opět mastné vlasy. Bojujte s touho si je umýt nebo použít suchý šampón, nechte vlasy neodmaštěné. Pokud je mastnota opravdu viditelná, vmasírujte suchý šampón ihned po umytí.
 
Třetí den: Vlasy bez péče
 
V tento den vlasy stáhněte gumičkou. Zabráníte tomu, že si je budete prohrabávat prsty, což vede ke zvýšené produkci mazu. Jelikož mastné vlasy drží tvar, účes se vám bude tvarovat lépe.
jablka a ocet
 
Čtvrtý den: Opláchnutí jablečným octem
 
Toto je poslední den bez šampónu. Jelikož si ale dokážeme představit, jak po této době vaše vlasy vypadají, můžete si je opláchnout vodou a do vlasů vlijete jablečný ocet a vmasírujete jej do kořínků vlasů. Důkladně je však opláchněte. Ocet zafunguje a sníží vám pH ve vlasech, zároveň však není natolik agresivní, aby vám zničil přítomné živiny v mazu.
 
V pátý den se cyklus uzavírá a vy si můžete umýt vlasy šampónem a výše popsanou proceduru opakovat nanovo. Nečekejte však zázraky po prvním cyklu, nejdůležitější je vytrvat, ačkoli to bude trýznivé i pro vaše sebevědomí. Po pár týdnech až jednom měsíci však uvidíte první výsledky. Během tohoto cyklu se vyvarujte kontaktu kořínků vlasů s mastnými přípravky, jako jsou masky na vlasy, zábaly a kondicionéry. Pokud trpíte na roztřepené konečky, opatrně aplikujte vhodný přípravek, ale pouze na koncovou část vašich vlasů.

Zvětšení rtů a jeho klady a zápory

Přiblížit se dokonalé kráse, by se chtěla každá žena, která na sobě pozoruje nějaké nedostatky. Současná vidina krásy, nám den co den předkládá bezchybnou vizáž modelek, hereček nebo různých blogerek, které se krásou přímo živí. I díky těmto vzorům, mají ženy potřebu na sobě vylepšovat vše dle toho, jak to dělají ženy, které jsou příkladem krásné bohyně.

mazání rtů

AŤ SE PUSA KRÁSNĚ ŠPULÍ

V současnosti je nesmírně trendy a okouzlující, když má žena plné a velké rty. Některé mají to štěstí a přišly k nim už od narození, jiné se zase všemožně snaží o to, aby se k této chybičce krásy dopracovaly svépomoci.
Plusy, které vám plné rty přinesou:
–       budete každopádně velmi módní
–       zvýrazníte váš obličej a na vaše rty se upře veškerá pozornost
–       zvednete si sebevědomí, které vám s malou pusou scházelo
–       vyniknou na nich všechny rtěnky, které jste si doposud nanášely marně
–       budete svůdné, charismatické a nesmírně sexy
Existují však i zápory, které sebou tak velká změna podoby přináší:
–       můžete se setkat s názory, že nepůsobíte přirozeně
–       soudit vás lidi můžou i za to, že nechcete být originální, ale naopak tuctové
–       někdy si strukturu vašich rtů můžete zcela zničit
–       ne vždy je cesta zpátky, pokud se rozhodnete, že chcete vypadat jako dříve
–       může se vám o něco hůře jíst, mluvit a udržet pusu úplně zavřenou
růžové rty

PROCEDURY, KTERÉ VÁM RTY ZVĚTŠÍ

Existuje několik možných způsobů, jak si můžete vylepšit vzhled vašich málo objemných rtů –k výrazné změně. Pokud se rozhodnete pro botox, máte šanci na to, že vám pocit nateklé pusy dlouho vydrží. Budete však muset docházet na pravidelné injekce, které je potřeba absolvovat pro dosažení stálého výsledku.
Existuje i balzám nebortěnka, která působí několik hodin, což znamená, že můžete na zkoušku docílit zvětšení rtů, abyste měly přehled, jak budete vypadat. Je to pouze dočasná záležitost.
Nebo si necháte píchnout kolagen, který je možné časem zmírnit natolik, abyste byly opět své a vypadaly tak, jak vás Bůh stvořil.

Péče o nehty

Stará moudrost říká, že čisté boty a upravené nehty jsou základem každého dobrého jednání. Faktem je, že vzhled našich nehtů často poutá pozornost a může být jedním z faktorů určujících, jaký obrázek si o nás ostatní udělají. I to je tedy – kromě dobrého pocitu, samozřejmě –  důvod, proč péči o nehty věnovat čas a pozornost.
okvětní lístky
Zdraví především
Pokud jsou nehty slabé, polámané nebo skvrnité, může to značit nějaký zdravotní problém. Nejčastěji jsou nezdravé nehty indikátorem nedostatku živin a vitamínů – tělo jich nemá dost na to, aby nehty správně vyživovalo. Nepřirozeně zabarvené, slabé nebo naopak příliš silné nehty však mohou varovat i před závažnějšími problémy – infekcemi či problémy s játry nebo srdcem.
Pokud se kvalita nehtů v krátké době výrazně změní, je rozhodně důležité věnovat tomu pozornost.
Krémy
Pokožka na rukou i v okolí nehtů je neustále vystavena dehydratačním vlivům. Doporučuje se několikrát denně využívat hydratační krémy, které budou pokožku vyživovat a zároveň i lehce ochraňovat. Na noc je pak vhodné nanést regenerační krém, který kůži po celém dnu uleví a pomůže ji udržovat zdravou.
domácí manikúra
Kvalitní manikúra
Výběr dobrého salonu, kde pracují skuteční odborníci, kteří vědí, jak nehty ošetřovat a vyživovat, rozhodně není radno podceňovat. Chvíle strávené na manikúře zároveň mohou být i příjemným pravidelným rituálem, který pomůže zklidnit mysl od běžného stresu.
Manikúru si však každý může dělat sám – na trhu je k dostání řada kvalitních sad na manikúru. Ženy by pak při lakování nehtů neměly zapomínat na vyživující podkladový lak a kvalitní barvy, které nehtům nebudou ubližovat a zároveň se budou hodit k osobnosti samotné ženy i k příležitosti, kvůli níž si nehty lakuje.
Nehty jsou jednoznačně naší vizitkou – je na ně vidět v podstatě neustále – pečujme o ně tedy, jak nejlépe umíme.

Nejčastější chyby při hubnutí

Jíte samou zeleninu, ovoce, jiné zdravé věci a nic se neděje? Možná děláte někde chybu. Hubnutí není zázrak, který se stane přes noc. Hubnutí je proces, který může trvat opravdu dlouho. Pokud se vyvarujete těmto věcem, zaručeně zhubnete rychleji.
spousta banánů

Sladké a cukry

Jíte hodně ovoce a zeleniny? Možná právě to je problém. Ovoce obsahuje velké množství cukru a jinak tomu není ani u některých druhů zeleniny. Mezi nejsladší ovoce patří samozřejmě banány, které mají obsah cukru opravdu vysoký. Zkuste si vyhledat glykemickou hodnotu ovoce a zeleniny, které konzumujete a budete překvapeni.

Pokud vám správná strava dělá problémy, nemusíte věšet hlavu. Existuje velké množství diet a tipů, které vám pomohou.

Jíte příliš málo

Pokud málo jíte, nemá vaše tělo potřebnou energii. V případě, že přestanete jíst nebo výrazně omezíte svůj příjem jídla, zhubnete. Bohužel brzy se objeví tzv. jojo efekt. Vše co tímto způsobem zhubnete, přiberete dvakrát.

Nedostatečný příjem tekutin

Pokud málo pijete je možné, že jste pouze zavodnění. Vodu začne tělo, při jejím nedostatku, zadržovat. Když začnete správně pít, uvidíte výsledky relativně rychle. Tělo se postupně odvodní. Voda ovšem nemá vliv pouze na vaši váhu, ale také na celulitidu.

cvičení na míči

Nemáte dostatek pohybu

Také jste si mysleli, že zhubnete i bez pohybu? To je bohužel chyba. Hubnutí a pohyb spolu úzce souvisí. Pohyb vám výrazně urychlí dobu hubnutí. Navíc vám pomůže tělo pěkně vytvarovat.

Chcete toho příliš mnoho

Nic se nemá přehánět a stejně tak je tomu i při hubnutí. Nemůžete čekat, že během měsíce zhubnete 20kg. Uvádí se, že zdravé je zhubnout 0,5 kg až 1kg za týden. Čím méně za týden zhubnete, tím větší je pravděpodobnost, že se vám vyhne jojo efekt.

Moc se vážíte!

Přestaňte se vážit, začněte se měřit. Viděli jste někdy vedle sebe ležet kilo tuku a kilo svalů? Pokud začnete cvičit je jisté, že přiberete. Vaše tuky se začnou měnit ve svaly. Váha sice může ukazovat víc, ale rozdíl určitě poznáte na objemu!