Jarní detox šatníku

Zná to pravděpodobně většina z čtenářů. Zimní mrazivé období skončilo a my nemáme co na sebe. Problém skoro každého z nás. Ale jak takovou zapeklitou a celkem běžnou situaci řešíme? Většinou zimní období narveme do již přetékající skříně v naději, že to bude příští sezónu in. A následně upalujeme na velké nákupy, kde se nám vše líbí. A jak to dopadne? Opět si stěžujeme, že se nám do skříně nic nevejde. Už jste ale zkoušeli si udělat řádný pořádek ve Vašem šatníku? Ne? Tak čtěte dále.
regály s oblečením

Zbytečná kvantita

Většina lidí si v průběhu celého roku nakoupí velké množství oblečení a doplňků. A po donošení v určitém období kousek jednoduše a bezmyšlenkovitě hodí do temných koutů svého šatníku. A zbytek již každý zná. Za rok si nikdo nepamatuje, co vlastně jeho šatník skrývá za poklady. A jde opět nakupovat. Přijde Vám to nelogické? Ano! Ale co s tím? Zkuste si udělat ve Vašem šatníku opravdový pořádek. A nevymlouvejte se, že nemáte čas. Ano, je to pracné a zdlouhavé. Ale Vaše peněženka Vám jednou poděkuje.
svetry na ramínkách

Proces

Jak na to? Je to jednoduché. Stačí se jen smířit s tím, že Vás některé dlouho nenošené kousky navždy opustí. Všechno, co nenosíme. Uvidíte, že Váš šatník najednou prozře. A také Vám poděkuje Vaše peněženka. Proč? Tím, že si protřídíte šatník a vyhodíte zbytečné oblečení si i uděláte přehled o Vaší sbírce. A při nakupování se již nestane, že si koupíte něco nového, co už máte doma ve skříni. Takže je to dobrý nápad ze všech možných stran pohledu. A co s takovým oblečením? Zkuste ho darovat někomu či na charity. Ale darujte jen to, co je v naprostém pořádku. Přeci jen nikdo nechce chodit v děravých či hodně špinavých kusech oblečení. Nebo se snad pletu? Ne. Tak si dejte něco dobrého, a jděte si dát rande s Vaším šatníkem. Neboť jaro je tu a s tím nastává i čas velkého jarního úklidu!

Krása sukní

Po dlouhé zimě se zase začínají objevovat. Dlouhé, krátké, vzorované, jednobarevné, pouzdrové či áčkové… Prostě sukně různých stylů a střihů. Vyrobené jsou z různých materiálů, některé jsou vhodné do parních letních dnů, jiné se hodí i do chladného jarního rána.

fialová sukně

Střihy sukní

Áčková sukně je pojmenována podle tvaru písmene, které svým střihem připomíná. Je to nejběžnější střih sukně, která zpravidla sahá ke kolenům. Tento střih sluší ženám se širšími boky, které dokáže schovat.

Rovná sukně sluší ženám chlapecké postavy (platí snadná rovnice: rovná sukně sluší rovné postavě). Rovná sukně může být dlouhá po kolena nebo může být i kratší, tedy mini. Tato sukně zvýrazňuje šíři stehen a boků, takže by se jí měly vyhýbat ženy, které mají problémové právě tyto partie.

Pouzdrová sukně bývá dlouhá ke kolenům nebo těsně pod ně, čímž dokáže opticky prodloužit postavu. Zvýrazňuje ženské křivky a sluší snad všem typům postav. Pouze ženy se širšími boky by si měly dát pozor na pouzdrovky s vysokým pasem. Ten totiž ruší efekt zvýraznění křivek.

Godetová sukně je vlastně pouzdrová sukně rozšířená o určité prvky v dolní části nebo sukně s volánem. Sluší především štíhlejším ženám, ale při zvolení vhodného střihu si ji můžou dovolit i ženy s širšími boky. Typická délka sahá těsně pod kolena.
skládaná sukně

Balonová sukně získala název podle balonu, který svým tvarem připomíná. Je vhodná pouze pro štíhlé ženy, protože opticky rozšiřuje. Délka této sukně sahá obvykle nad kolena.

Maxisukně je název pro dlouhou sukni. Tento typ sukně se nehodí pro rovnou chlapeckou postavu ani pro více obéznější ženy. Tvoří totiž sloupový efekt, který zabijí ženské křivky. Ženy, které mají jenom drobnou nadváhu si ji dovolit můžou.

Minisukně jsou určeny především pro štíhlé ženy nebo pro ženy s pěkně tvarovanýma nohama. Odhalují z nich totiž velmi podstatnou část.

Fotografování z malých přístrojů

Doba pokročila a skutečnost je taková, že si dnes pořídíte kvalitní fotografie z vašich cest, nebo dovolené i z vašeho mobilního telefonu. Ve světě techniky, tomu ani zabránit nešlo. Ovšem pořád se najdou lidi, kteří dovedou ocenit to, v čem spočívá skutečné kouzlo fotografie – v objektivu.
fotografování mobilem

Z mobilu lze pořídit už slušné fotky

Jelikož se distributoři mobilních telefonů snaží pořád posouvat dopředu, výsledek sebou nese čím dál více kvality v pořízení fotografie z tohoto malého přístroje. Rozlišení se už přibližuje k poměrům klasického fotoaparátu a navíc nás lákají možnosti, které nám funkce fotek v mobilu nabízí. Jsou to efekty, kterými můžeme přizpůsobit, ale i vylepšit naše výtvory do kvalitnějších podob.
starý polaroid

Pořád se najdou lidi, kteří si chtějí připomenout kouzlo fotek z minulých dob ve variantě starých fotoaparátů, které se podstatně liší od moderních fotek z telefonu.

FENOMÉN JMÉNEM POLAROID

Ve světě moderního pořízení fotografií s nádechem minulých dob, se roztrhl pytel ve variantě polaroidů a instaxů. Jsou to fotoaparáty, které vám hned po pořízení nějaké fotky, dovedu daný snímek okamžitě vytisknout, bez zdlouhavého čekání a zbytečného vyřizování s jeho vyvoláním. Jedná se spíš jenom o módní výstřelek, protože zpravidla tyto fotoaparáty nedisponují kvalitním a dostatečně zaostřeným obrazem. Přes to je dnes vlastní už téměř každý a výhodou těchto zázraků je to, že si je můžete brát na výjimečné události a ponechat vaši památku vašim blízkým okamžitě.
retro zrcadlovka)

Ty nejlepší fotografie budou pořád z fotoaparátu

Můžeme být rádi za dobu, která nám nabízí možnosti. Někdy tomu tak nebylo a proto si lidi vážili fotoaparátů mnohem více, než je tomu dosud. Ovšem statistiky mluví jasně a to, že fotoaparáty pořád neumírají a drží se ve velké oblibě mezi svými příznivci. Fotografování z mobilního telefonu je spíše výsada mladých lidí, nebo příležitostných momentů, když není k dispozici nic jiného. Ovšem ještě nenastala situace, kdy by někdo měl zájem fotit profesionální snímky, jakými jsou rodinné portréty, svatební fotografie, nebo narozeninové oslavy jenom mobilním telefonem. Protože všem je známo, že fotoaparát si drží své prvenství naprosto oprávněně.