Zimní olympijské hry 2018 přicházejí


Zimní olympiáda se letos stěhuje do Pchjongjangu a budou tak prvními olympijskými hrami na asijském kontinentu od roku 2008, kdy hostil letní olympijské hry čínský Peking. Jako každý rok, tak i letos se do dějiště her vydává početná česká výprava, která bude v nejednom sportu toužit i po medailovém umístění. Zde jsou naše největší želízka v ohni i staří dobří medailisté z předchozích olympiád.
 olympijskými kruhy

Martina Sáblíková

Kdo by neznal tuto sympatickou rychlobruslařku z Nového Města na Moravě. Zprvu hrála basketbal, ale v roce 1998 se dala na rychlobruslení, které ji přineslo i ty nejcennější úspěchy na světové scéně. Patří mezi ně 3 zlaté olympijské medaile (Vancouver 2010 a Soči 2014) a 17 různých medailí z různých disciplín na mistrovství světa. Chybět nebude ani příští rok a my se tak můžeme těšit na další napínavé závody.
 

Gabriela Koukalová

Nejnadějnější česká biatlonistka zažila raketový vzestup své kariéry v sezóně 2012/2013, kdy vyhrála svůj první závod ve světovém poháru. Celé její snažení vyvrcholilo v sezóně 2015/2016, kdy byla schopna dokonce celý Světový pohár vyhrát. K tomu může přidat ještě dvě stříbrné olympijské medaile ze Soči 2014. I ona sama však chce ještě víc – zlato. Doufejme, že i ji uvidíme v Koreji, v létě se totiž potýkala se zdravotními problémy.
 

Eva Samková

Tato stále ještě poměrně mladá snowboardistka posbírala prozatím za svou kariéru spoustu mládežnických úspěchů (3 zlata z MS juniorů), ale ve svých sbírkách už má i zlato ze Soči 2014. Že ho určitě nechce nechat ve sbírce samotné si můžeme být naprosto jisti.
 

Jaroslav Soukup, Ondřej Moravec

Oba dva jsou bronzovými medailisty z poslední olympiády a podávají kvalitní výkony i ve světovém poháru. Momentálně je můžeme označit za nejlepší české biatlonisty současnosti, kteří se určitě poperou o medaile i na nejbližší olympiádě.
 tým usa

Český hokejový tým

Češi jsou dlouhodobě ve světové hokejové špici, z olympiády však mají medaile pouze svě (zlato Nagano 1998, bronz Turín 2006). V poslední době výkony „nároďáku“ trochu upadají, uvidíme proto, čím nás překvapí.

Nový systém nejvyšší fotbalové ligy

Fotbalová nejvyšší soutěž je v plném proudu. Možná nepatříte mezi ty fanoušky, kteří fotbal hltají, přesto se na nějaký zápas sem tam podíváte a občas kouknete i do tabulky. Pokud ano, patrně jste zaznamenali, že systém ligových zápasů a hodnocení v tabulce je odlišný od minulých ročníků. Letos totiž vedení fotbalového asociace vyrukovalo s revoluční novinkou – novým herním systémem soutěže. Ten nejen, že zatraktivní ligu pro celky uprostřed tabulky, ale zároveň divákovi nabídne o několik zápasů více.

fotbalové hřiště

Jak to funguje v praxi

V tabulce stále najdeme šestnáct týmů. Ty sbírají body – tři za vítězství, jeden za remízu, a žádný za prohru. Body se sčítají a podle nich se určuje pořadí. Do této chvíle se nic nemění. Jenže po odehrání tak zvané základní fáze, tedy poté, co odehrají systémem každý s každým dvoukolově všechna utkání, dojde k rozdělení tabulky na 3 části. Prvních šest týmů s nejvyšším počtem bodů si to mezi sebou rozdá o titul a postup do Ligy mistrů. Týmy na sedmém až desátém místě pak budou bojovat o předkolo Evropské ligy. Posledních šest celků pak bude bojovat o záchranu. Body do nadstavbouvé části zůstávají.
fotbalová brána

První šestka

Tyto manšafty svedou boj o titul. První dva navíc postupují do kvalifikačních bojů o Ligu mistrů. Celky ze třetího a čtvrtého místa získávají možnost zabojovat o Evropskou ligu. Pátý a šestý tým pak budou bojovat s celkově 7. a 8. o tutéž možnost.

Sedmý až desátý

Hráči bojují o co nejlepší umístění, jelikož první dva z této skupiny dostanou možnost vybojovat si v baráži evropské poháry.
míč na fotbal

Jedenáctý až šestnáctý

Poslední tým sestupuje přímo. Předposlední a čtrnáctý pak budou čekat na své barážové soupeře, kteří vzejdou z druhého a třetího týmu druhé ligy. Teoreticky tak může ligu opustit trio posledních a naopak postoupit z druhé mohou také tři.

Liga tímto formátem dostává nový náboj. Tam, kde se v minulých sezónách už ani nemuselo bojovat, nyní vznikla nová motivace.

Jak se hýbat v zimě? Inspirujte se a vybírejte

I když v zimě se cítíte více jako medvěd a nejraději trávíte čas doma v teple, ještě lépe pokud můžete posedět u krbu. Je však ve vlastním zájmu každého, aby sám sebe přemluvil a překonal. Je zapotřebí se hýbat a mít pohybovou aktivitu po celý rok. Má to vliv nejen na utužení zdraví, zlepšení fyzické kondice, ale zejména si zvednete náladu. A pak si i za odměnu můžete dopřát nějakou tu dobrotu.
 
Možná se to nezdá, ale zimních sportů a různých pohybových aktivit je mnoho. Neznamená jen denně sportovat venku, můžete cvičit i doma. Nicméně i v zimním období je importantní každodenní pobyt na čerstvém vzduchu. Uděláte tak to nejlepší pro své zdraví.
zimní cesta
 
Především mějte na paměti, jak praví jedno známé severské přísloví o tom, že špatné počasí samozřejmě neexistuje, jde jen o špatně zvolené oblečení. Pokud se rozhodnete pro fyzickou aktivitu v zimě venku, myslete na adekvátní volbu ohledně oblečení. Ideální je termo prádlo, které tak zároveň poskytne i důležitou ochranu před zimou a větrem a nehrozí riziko, že se v něm zpotíte.
 dívka na ledě
Zimní radovánky aneb vstříc fyzické aktivitě
 

 1. Zimní aktivita v podobě procházky– ideální pro každého, i když pokud by se mělo jednat o efektivitu, je potřeba si dát alespoň za cíl ujít sedm kilometrů, neboť tak dojde za hodinu ke spálení okolo 1300 KJ a to už za to stojí. Svižná chůze má blahodárný účinek na tělesnou kondici a pomáhá při oslabené imunitě. Pozitivní je, že zimní procházku si lze užít denně a měnit trasy, tím tak bude stále zajímavou a nikdy nudnou záležitostí.

 

 1. Zimní běh– zejména pro náruživé běžce není zima překážkou a obdobím, kdy by museli přerušit tuto fyzickou aktivitu. Jen je třeba se držet pár osvědčených rad, mezi které náleží adekvátní oblečení pro běh v zimě, stejně tak zmírnit běžecké tempo, volit bezpečné trasy a neběhat někde v závějích sněhu či na cestě, kde hrozí náledí a tím tak zvýšené riziko úrazu. Jestliže běh není možný venku, lze zavítat do posilovny a využít běžecký pás. Pokud poběžíte hodinu, spálíte tak až 3200 KJ.

 skupina lyžařů

 1. Lyžování– typický zimní sport. Nezáleží jestli preferujete sjezdové či běžecké lyžování. Radost poskytne obojí. A účel splní rovněž. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších zimních sportů. A pozitivní je, že při lyžování dochází k velmi efektivnímu spálení tuků a to zhruba 2500 KJ za hodinu.

 

 1. Plavání – velmi zdravý sport, který má mnoho blahodárných účinků a ze zdravotního hlediska je velmi cennou fyzickou aktivitou. Provozovat lze plavání po celý rok díky návštěvě lázní či bazénu. Pokud chcete, aby plavání mělo efekt i v rámci hubnutí, je zapotřebí uplavat alespoň padesát bazénů v rychlejším tempu. Ihned se takto zároveň i zahřejete. A za hodinu této aktivity dojde ke spálení okolo 2200 KJ.

 

 1. Bruslení– velmi oblíbený a zejména typický zimní sport. Pokud si užijete bruslení ještě s někým, je tak o zábavu postaráno. Užijete si legraci a uděláte mnoho pro své zdraví. Bruslení poskytne i svým způsobem relax a uvolnění od každodenního napětí a stresu. Hodinou bruslení spálíte zhruba 1700 KJ.

Pension Ulrika

Krásná krajina, malebné městečko, příjemné ubytování, exkluzivní pozornost. Zažijte nepřekonatelný zážitek ve městě Loket v pesionu Ulrika.
Pension Loket je známý svým historickým prostředím. Nachází se v historickém jádru samotného městečka. Nedaleko leží Karlovy Vary další z velmi památných a historických míst naší krásné České republiky.

jezero

 • Kapacita 14 lůžek a možnost přistýlky.
 • Dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou – sprchový kout a wc.
 • Pokoje jsou vybaveny minibarem.
 • Připojení na Wi-Fi po celém objektu.
 • Bohaté a úžasně chutné kontinentální snídaně.
 • Společenská místnost pro volné chvíle.
 • Úschovna kol pro nadšené sportovce.
 • Lukrativní místo – ráj turistů.

Právě v tomto krásném městečku můžete vidět spoustu zajímavostí. Město se pyšní především velkolepým hradem. Ten byl postaven v gotickém stylu, takže se bude líbit všem nadšencům pro historii, ale také těm, kteří jen chtějí vidět nějakou hezkou památku. Hrad se tyčí přímo nad řekou a celým městem. Je dominantou celého okolí.

hrad

Ubytování v historickém městě

Ubytování je velice příjemné a krásné. Zajistíme vám plný komfort. Chceme, abyste se u nás cítili pohodlně. Z okolního prostředí si můžete odnést hezké vzpomínky a výjimečné zážitky. Navštívit můžete hrad, ale zažít můžete i další netradiční zážitky, které vás zde čekají.
Historické památky, zajímavá místa, atrakce, a zároveň příjemné a komfortní ubytování, to všechno můžete zažít, když navštívíte Loket. Lidé si váží zdejší přírody a okolního prostředí. Je zde spoustu možností pro turistiku, také proto se často toto městečko a přilehlé okolí označuje jako ráj turistů.

 • Oddechněte si a načerpejte novou sílu
 • Relaxace, odpočinek, volnost, dovolená nebo jen volný víkend. Přijeďte si odpočinout a třeba i zažít zábavu do výjimečného prostředí, kde o vás bude královsky postaráno. Strávíte zde příjemné volné chvíle se svými blízkými nebo jen s partnerem. Vhodné jako rodinná dovolená i jako volný víkend s partnerem.