Co když peníze nemáme?

Peníze jsou sice skvělá, jenže současně i hodně problematická věc. A o tom, zda si je právě pochvalujeme nebo si kvůli nim zoufáme, rozhoduje například to, kolik jich zrovna máme. Když máme naditou peněženku, velkou plusovou cifru na účtu nebo těmito nacpaný slamník, obvykle si je nemůžeme vynachválit, protože si je můžeme kdykoliv vzít a pořídit si za ně cokoliv, co nás jenom napadne, zatímco scházejí-li nám potřebné finanční prostředky, které bychom naléhavě potřebovali, je situace přesně opačná.

Ale ať už si peníze pochvalujeme nebo si na ně naopak stěžujeme, jisté je, že po nich toužíme. Protože jenom díky penězům máme všechno to, co máme, jenom díky nim vedeme dostatečně kvalitní život. Jsou to totiž peníze, díky nimž se lidem vyplácí pracovat pro ty ostatní, díky nim se jednotlivé nabídky snadno směňují a pokrok tak může jít vpřed.

jihoafrická peněženka

Ale co lidé, kteří momentálně nemají peněz dost? Co ti si mají jenom počít?

Když je podobný nedostatek jenom mírný a skutečně krátkodobý, dá se s ním vypořádat tak, že oželíme to, co není nepostradatelné, a pořídíme si to prostě o něco později, až budeme potřebné finance mít. Ale u závažnější finanční tísně je to jiná. Ta už se tak hravě nezvládá. A nejednou není vyhnutí a člověk si musí vzít aspoň půjčku, aby nějak vyžil.

kožená peněženka

A pro jakou půjčku se rozhodnout, když už člověk uvízl ve větších nebo i vysloveně velkých problémech? Dobrou volbou mohou být v takové situaci nebankovní hypotéky. Významnou předností těchto je totiž fakt, že se poskytují lidem, kteří se za ně mohou zaručit zástavou své nemovitosti. A když někdo nemovitost má a dá ji k dispozici coby záruku řádného splácení, je tu prakticky jisté, že mu zvolená nebankovní společnost vyhoví. Protože je tu jisté, že bude dlužník ve vlastním zájmu (aby o onu nemovitost nepřišel) splácet tak, jak tomu má být. A někomu takovému se obvykle ochotně půjčuje.