Rekreační objekty jsou drahé

Každý z nás lidí musí pochopitelně jak pracovat, tak někdy i odpočívat. Pracovat my lidé musíme, aby bylo za co žít, odpočívat potom proto, abychom se neudřeli nebo se z té věčné práce postupně nezbláznili. A pokud přijde řeč na odpočinek, pak je snad každému z nás jasné, že i ten může vypadat skutečně různě. Podle toho, co jednotliví lidé ve svém volnu dělat chtějí a samozřejmě jak toto trávit mohou. Protože ne všechny z nás uspokojuje cokoliv.

americké prasátko

Jenom tak namátkou – ty, kdo pracují u počítače, pochopitelně neuspokojí odpočinek trávený rovněž u počítače, ti, kdo pracují manuálně, se zřejmě nebudou chtít dřít i ve svém volnu, a ti živící se hlavou naopak budou chtít tuto ušetřit a dělat něco spíš rukama, bezmyšlenkovitě.

Ale dá se tvrdit skoro univerzálně, že lidem dělá při delším volnu dobře pobyt někde mimo domov. Někde, kde to není okoukané, kde to na každém kroku nepřipomíná každodenní povinnosti, kde to není nuda. A proto je tak častým úkazem, že lidé mají vlastní rekreační nemovitosti. Protože možnost zapomenout na všední problémy a odjet dejme tomu někam na chatu bývá k nezaplacení.

znak dolaru

Jenže ten, kdo podobný objekt po někom nezdědil, si ho musí koupit. A zaplatit. A i zde je to nejednou k nezaplacení, což je ale už míněno jinak. Tak, že na to člověk prostě už nemá. Podobné objekty stojí velké peníze, které si nikdo jen tak lehce nenašetří. A když si tedy lidé chtějí něco podobného pořídit, musí často využít půjčku. A hypotéka na chatu od nebankovní společnosti jim v tomto ohledu dokáže zaručeně pomoci.

Když někdo potřebuje k podobnému účelu skutečně velké peníze, může je od nebankovní společnosti dostat docela snadno a výhodně. Stačí se tu za ně zaručit zástavou nemovitosti a jsou hodně rychle k dispozici. A každý si tak může koupit objekt, ve kterém se mu bude ve chvílích volna dokonale relaxovat.

Kompost pro užitek zahrady

Při zakládání kompostu si najdeme závětrné pohostinné místo. Ohrádka kompostu by měla být dobře prodyšná. Dno kompostu zryjeme, aby na dně nebyly žádné drny a aby se obsah kompostu lépe rozložil. Jako základní drenážní vrstvu použijeme hrubší větve nebo trouchnivé dřevo, které umožní přístup vzduchu. I ty se během několika let rozloží.
kompostové bedny
Hlavní náplní kompostu je tráva. Obsahuje dusík a je základem pro hnojení. Měla by se prokládat jinými odpady, aby se nezapařila a neplesnivěla. Pro tyto účely přidáváme například slámu, piliny nebo natrhaný nepotištěný karton. Tímto způsobem obohatíme kompost o uhlík. Také hrubší rostliny přidáváme do kompostu. Obohacujícím materiálem pro náš kompost jsou kopřivy, které jsou bohaté na dusík, minerální látky i na stopové prvky. Pokud máme na zahradě kompost, tak se nám vyplatí pěstovat někde v koutě trsy kopřiv. Nejvhodnější doba, kdy je můžeme přidat do kompostu, je doba, než dozrají semena. Složky kompostu jsou rozkládány živými organismy, jako jsou houby, řasy, červy, kvasinky, bakterie, roztoči a mnoho dalších.
kyprá půda
Čas, který je potřebná pro zrání kompostu, je přibližně rok. Díky přírodě získáme substrát, který je tmavý, výživný a nezapáchá. Pokud je náš kompost dostatečně vzdušný, tak ho nemusíme přehazovat. Navíc ho můžeme osázet dýněmi a okurkami.

Zkompostovat se dá prakticky všechno z přírody. Můžeme tam dát trávu, listí, mech, slámu, podrcené větve, kůru, piliny, zaschlé drny kořenem vzhůru, hnůj, organický odpad z kuchyně, popel za dřeva, lepenku a nepotištěný papír, plevel bez semen a kořenů. Všechny tato materiály bychom měli co nejvíce střídat.
Kompost je třeba začlenit do celkového vzhledu zahrady. I ve velkých zahradách je vhodným místem k založení kompostu někde pod stromy s výraznou silicí, která odpuzuje hmyz, například pod ořešákem královským. Můžeme ho zamaskovat živým plotem, který zároveň udržuje vláhu a stín.

Skladiště i dílna

Žádné montované kontejnery nebo garáže byste asi nenašli v kolonce „dekorační prvky“. Jejich úloha však není dekorativní, ale ve většině případů ryze praktická. Jedná se o další zastřešený prostor, který může mít různá uplatnění. Záleží samozřejmě na velikosti. Menší typy jsou vhodné hlavně pro ukládání doplňků do bazénu, případně jako skladiště pro různé typy zahradních pracovních nástrojů. Pokud nemáte kam dát nůžky na živý plot nebo dokonce sekačku, montovaná garáž je pro vaše potřeby jako dělaná.

plechový prostor

Materiály

Obvykle se montované garáže vyrábějí ze dvou základních druhů materiálů – dřeva a plechu. Dřevěné typy mají výhodu v tom, že daleko lépe splynout s rustikálním prostředím zahrady a obecně se dá říci, že jsou prostě hezčí. Je však nutné je pravidelně ošetřovat, jelikož se do dřeva může kdykoliv mohou pustit červotoči nebo může začít chřadnout díky počasí. Konstrukce z plechu už na první pohled příliš atraktivní nejsou. Často jsou však levnější, a tak si můžete dovolit koupit si je ve větším provedení. Plech, pokud je pozinkovaný, je poměrně odolný a neměl by začít korodovat. I když i to se může u nekvalitních garáží stát. Je však v podstatě bezúdržbový, což je výhodná vlastnost hlavně pro jedince, kteří mají málo volného času a nechtějí ho strávit natíráním garáže ochrannými prostředky.
dveře garáže

Montáž

Objednáte-li si montovanou garáž domů, ujistěte se, že součástí balíku není pouze dovoz, ale rovněž i samotná montáž. Některé firmy totiž dodají garáž, ale o další se už nestarají. Ve většině případů se však za montáž musí zaplatit zvlášť, takže pokud chcete pár stovek až tisícovek ušetřit, můžete si konstrukci zhotovit sami, případně s pomocí svých šikovných kamarádů. Sestrojení takového prefabrikátu většinou nebývá příliš složité, zvláště, pokud s tím už máte nějaké zkušenosti. V případě, že vám ale dělá potíž smontovat i jídelní stůl od Ikei, bude přeci jen lepší dohodnout se na montáži s dodavatelem.

Co nyní uděláte?

Už vás nebaví trčet v období pandemie ve svém malém bytě. Pochopitelně, jak jsme již také všichni zjistili, potřebujete sebe a celou rodinu dostat ven. Zahradu již tedy máte, inženýrské sítě jsou v dosahu jejich napojení na vaši novou nemovitost. Tu ale ještě nemáte. Jsou zde totiž současné problémy. Nejen, že se už nedá sehnat starší nemovitost na bydlení, a že se nedostává ve stavebninách potřebný materiál na stavbu vašeho domku, ale navíc, stavební firmy nemají volný čas, mají plno zakázek. Není se co divit, každý shání pozemek, a chce na něm stavět. Nebo již spousta rychlejších lidí provádí rekonstrukci starší rodinné nemovitosti, a tady je potřeba nejen hory stavebního materiálu, ale také stavební firmy. Bez zedníků, pokrývačů, vodařů, tesařů a jejich techniky asi domek nepostavíte. Takže co nyní uděláte? Je tady jedna dost dobrá rada, pořiďte si mobilní dům, například Willerby Lynhurst https://www.top-mobilnidomy.cz/mobilheimy/willerby-lynhurst-42-2162/

Mobilní domek starý

Jedná se o celoročně obyvatelný domek, se sympatickými rozměry, za dobrou cenu a navíc vám může být dopraven na vaši nádhernou zahradu zadarmo. A to po celé České republice. Domek má kompletně zařízené pokoje, obyvák i dvě ložnice. Jsou zde postele, sedací souprava, kuchyňská linka má spotřebiče, koupelna je také připravená k okamžitému použití, stejně jako WC. A díky čemu, že je tento domek obyvatelný po celý rok? Jednak díky skvělé izolaci, dvojitým izolačním sklům v oknech, ale také díky kvalitnímu topení. To je splněno centrálním topením pomocí plynového kotle a radiátorů, ale navíc také plynovým krbem, který je umístěn v obývacím pokoji.

mobilní dům

Takže neváhejte s jeho koupí, má přece hodně výhod. Nejen, že je celoročně obyvatelný, že má kompletně zařízené pokoje, kuchyň, koupelnu, že je za dobrou cenu, ale také vám může být dopraven na váš pozemek zadarmo. A to velmi rychle, žádné čekání.

Jak mít ten nej bazén

Mít vlastní bazén je dobrá, ne-li přímo skvělá věc. V teplých letních dnech či nocích ho ocení každý. A dvojnásob ten, kdo to má k jiné vodě daleko, komu se cestovat někam k jezeru, rybníku nebo na veřejnou plovárnu nevyplatí nebo by to bylo notně komplikované, nebo třeba i ten, kdo se (lhostejno, zda oprávněně nebo nikoliv) domnívá, že nemá postavu na to, aby se někde u vody veřejně vystavoval v plavkách nebo dokonce v rouše Adamově či Evině.
holčičky v bazénu

Ovšem vlastnictví bazénu není jen záležitostí těch výše zmíněných lidí. Taková malá soukromá vodní plocha přijde k duhu každému, kdo se právě neštítí vody, kdo není takový jako Pepík, o němž jsme coby malí odříkávali zpaměti kratičkou básničku končící slovy „strašila ho Marie, že ho vody umyje“.

Stačí mít jenom nějaký ten kousek pozemku, na kterém by se mohl takový bazén nacházet, stačí na tomto vykopat dostatečně velkou jámu a do té bazén zapustit, případně zvolit nějakou tu variantu nadzemní, stačí takový bazén napustit vodou a už se může člověk cítit jako v sedmém nebi.

I když je otázkou, jak dlouho. Protože jak čas běží, začnou do takového bazénu na volném prostranství padat listy z okolních stromů, i ten sebečistotnější člověk do něj nanosí nějakou tu špínu, tak či onak zapracuje matička příroda a z bazénu může být jednoho dne něco, do čeho by už žádný soudný člověk nevlezl. Protože je to takové tak jaksi eklhaft.

Kdo za to může? Kdo je vinen, že se ten zprvu tak úžasný bazén změnil k nepoznání, že se v něm namísto stříbrné vodní hladiny jen tak líně pohupuje ona zakalená břečka?

Odpověď je známá. Za takovýto stav věcí může zčásti to, že není bazén zakrýván, zčásti nedostatek patřičné bazénové chemie a zčásti třeba i filtrace.

To vše je totiž zapotřebí k tomu, aby byl bazén skutečným bazénem. Bez péče v podobě nelze očekávat, že by byl bazén dokonalý navěky.
závodní plavec

Zatímco pokud člověk vodu patřičně filtruje, to je jiná. Stačí vhodný filtrační systém, jenž odstraňuje nečistoty snadno, rychle a efektivně, na jehož služby se lze spolehnout a jenž vlastně vyžaduje leda tak občasnou výměnu filtračního písku, a rázem je i celý bazén jako vyměněný. A mít doma takový, to je prostě terno.

Žaluzie na vedoucí příčce stínící techniky

Žaluzie jsou stále nejrozšířenějším typem zastínění oken a s poměrně bohatou historií. Byly využívány již před staletími, i když v primitivnější formě .
stažené žaluzie

Proč zůstat u klasiky

Snadná montáž – montovat žaluzie znamená tvůrčím způsobem si hrát. Je to jedna z oblíbených prací v interiéru, neboť je snadná, relativně nenamáhavá a rychlá, a výsledek vždy příjemně překvapí. Jistě si dobře uvědomujete, že existují práce nevděčné, po nichž se za pár dnů výsledek naprosto anuluje, což je např. úklid nebo vaření. Zůstane ve vás dobrý pocit jen pár hodin nebo dnů, zatímco na žaluzie budete svůj zrak mířit mnoho let. A montáž můžete svěřit i trochu zručnému muži, bude k tomu zapotřebí jen základní nářadí a elektrická vrtačka.
okna kanceláře

Ochrana soukromí – naklopením lamel docílíte takového úhlu, že zvenčí nelze rozeznat předměty uvnitř místnosti, vy ale dobře uvidíte, co se děje mimo váš dům nebo byt. To je značná výhoda oproti ostatní stínící technice, u svislých látkových žaluzií, rolet a posuvných stěn tohoto efektu nedocílíte.

Barevný soulad – s interiérem je lze sladit naprosto dokonale, neboť se vyrábí z eloxovaného hliníku a ten lze barevně odlišit v desítkách odstínů. Velmi působivé jsou také dřevěné lamely, které působí jako luxusní bytový doplněk. Výhodou je i možnost využít vzorkovníku a zkoušet jednotlivé vzorky přímo doma.

Cena – Tento typ zastínění je nejlevnější, a pokud netrváte na profesionálním řešení a potřebujete zastínit např. technickou místnost, lze zvolit levnější výrobky z hobby marketu, jejichž kvalita je stále uspokojivá.
lampa v koutě

Nevýhoda

Tepelná izolace – zastínění vůči slunečním paprskům je v tomto případě dokonalé, ale nikoliv tepelný štít. Zvláště tmavá barva lamel pohlcuje sluneční záření a absorbuje teplo. Alespoň částečnou ochranu proti sálání tepla ze slunce poskytnou bílé žaluzie, ovšem pokud vám jde o kvalitní izolační vrstvu, sáhněte po venkovních žaluziích nebo roletách. Ne náhodou se ve státech jižní Evropy montují na fasádu domů venkovní dřevěné okenice.

Vlastní bydlení může mít každý

Chtěli byste bydlet ve vlastním, ale při prohlížení cen pozemků a nemovitostí samotných vám vstávají chlupy hrůzou? Ceny za nemovitosti jsou aktuálně nejvyšší za poslední dobu, tudíž je velmi náročné získat vlastní bydlení za rozumnou cenu. Mladé rodiny jsou prakticky bez šance. Je nějaký způsob, jak tuto situaci řešit? Jak si pořídit vlastní nemovitost, a to bez toho, aby se člověk nemusel zadlužit?

dlům

Řešení představují mobilní domy, které u nás, v České republice, zatím nejsou tolik známé, avšak kdybychom se podívali na západ, setkali bychom se s nimi téměř kdekoliv. Původně byly mobilní objekty považovány za dočasnou rezidenci, oblíbenou zejména v létě, kdy svou dovolenou nemusíte trávit na chalupě, ale právě zde. Je to obdoba klasické chaty nebo chalupy. Pokud však provedete zateplení, není problém v tomto objektu bez potíží přebývat celý rok a vybudovat si tu ten pravý domov.

Doprava až na místo

Další obrovskou výhodou je to, že pokud se pro tuto variantu rozhodnete, nebudete muset vůbec řešit stavbu, stavební povolení ani žádné další s tím související problémy, které jsou opravdu nepříjemné a přinesly by vám hromadu starostí. Takto vám pouze dodavatel dopraví váš nový mobilní domeček až na místo určení, kde jej ukotví. Vaše starosti tedy budou opravdu minimální.

Vhodné hlavně pro mladé rodiny

Díky finanční dostupnosti jsou mobilní domy určené zejména pro mladé rodiny, které si nemohou dovolit klasickou hypotéku, a které zároveň nechtějí do předražených podnájmů. Toto je cesta k tomu, jak získat vlastní bydlení, a to přitom snadno, rychle a jednoduše. Nebudete dokonce ani potřebovat miliony a miliony korun, ceny za tyto objekty jsou někde úplně jinde.

vlastnictví

Začněte tedy bydlet ve vlastním třeba hnedka příští měsíc. Odborníci přes mobilní objekty se o vše postarají a pomohou vám vybudovat váš vysněný domov.