Kde shánět pozemek, kde na něj vzít, a dle čeho volit

Pokud nehodláte obývat dům, který navrhl a postavil někdo druhý, a chcete něco, co bude přesně dle vašich snů a přání, musíte shánět pozemek. Pozemkem se rozumí stavební parcela, ale může jít také o ruinu starého domu, k níž pozemek náleží. Ideální je samozřejmě pozemek prázdný, připravený ke stavbě, avšak takových pozemků je poslední dobou v nabídce čím dál méně, a tak lidé bourají staré domy, a na jejich místě staví nové. To pak samozřejmě mnohdy vychází dráž, a to právě kvůli pracím bouracím, odvozu suti, a mnohé další práci. Stále je tato možnost však výhodnější, než třeba celková rekonstrukce.

stavební parcela

Kde pozemek shánět

Můžete jako první projít nabídky realitních kanceláří, avšak myslete na to, že zde kromě pozemku platíte i provizi. Mimo to se pak mnohdy nabízí parcely mimo realitní kancelář, to už ovšem musíte vyhledávání věnovat větší množství času a energie. Můžete také ve vámi zvolené lokalitě roznést letáčky s tím, že máte zájem o koupi pozemku, a případně vaše finanční možnosti na jeho koupi. S troškou štěstí se najde někdo, kdo hodlá pozemek prodat, a ozve se vám.

Ideálním místem pro stavbu nového domu je to, které bude splňovat právě vaše preference. Pokud zvolíte pozemek, kde se staví domy vedle sebe, tedy řadovky, musíte si uvědomit, že tak nezískáte zrovna velké množství soukromí. Stavební pozemky naleznete i na méně frekventovaných místech, avšak zde zase bývá často horší dostupnost co se obchodů, a školních institucí týče. Než tedy někde koupíte krásný velký plac, ujistěte se, že vám ono umístění skutečně vyhovuje, a že se v blízkém okolí nevyskytuje nic, co by vás rušilo.

dřevěný domeček

Financování

Ne každý má našetřenou dostatečnou částku na koupi pozemku, a tak je jasné, že budete muset sehnat věřitele, který vám poskytne hypotéku na pozemek Americkahypoteka. Požádat můžete u banky, kde je ovšem potřeba počítat s delší dobou vyřízení, a náročným dokládáním formalit. Na druhé straně je pak možnost v podobě americké nebankovní hypotéky, kde získáte peníze na koupi pozemku rychleji, a snáze, a to mnohdy s velmi podobným úrokem, jako vám nabízí banka.

Peníze nemusí být problém

Zkuste se aspoň na chvíli vžít do kůže soukromého podnikatele, kterému se zrovna nedaří. Zkuste si představit někoho, kdo investoval do své firmy, ale takto vložené peníze se mu ne a ne vrátit, zkuste si představit někoho, jehož firma vynáší tak málo, že se stěží pokryjí všechny vstupy, a dost možná ani ty ne. Zkuste si prostě představit někoho, kdo podniká, ale nevydělá si tolik, kolik by potřeboval.

Není to zrovna příjemná představa, že? Pracovat a dost možná z toho nic nemít nebo se kvůli takové práci ještě propadat do stále větších a větších problémů. S takovým podnikatelem by určitě nikdo soudný neměnil.

stará mince

Jenomže život už je takový. Soukromým podnikatelům se v něm sice někdy daří, ale někdy také ne, a tak si tito někdy žijí, zatímco jindy stěží živoří, a to navíc jenom díky tomu, že získají v případě dočasných ekonomických těžkostí aspoň nějakou půjčku.

Taková půjčka může být nejednou tím jediným, co ještě dokáže podnikatele i s jeho firmou udržet nad vodou. Ovšem aby se tak stalo, musí jít o půjčku, která je dostatečně výhodná. A logicky i dosažitelná. Protože jenom poměrně levná půjčka provázená optimálními podmínkami může pomáhat tomu, kdo by si jinak snad ani sám nepomohl.

zlatá hotovost

A když už někdo ze soukromníků musí řešit své podnikatelské potíže půjčkou, měl by využít předností hypotéky bez registru. Je to přece zrovna tato půjčka, kterou může získat každý. Nebo přesněji každý, kdo má na hrazení splátek a kdo se za náležité splácení zaručí zástavou nemovitosti. I kdyby toto byly všechny předpoklady, jež žadatel o půjčku má, stačí to, aby si dotyčný pomohl třeba i k hodně velkým penězům. Uspěje se tu i tehdy, když nahlédnutí do registrů dlužníků nepřinese dokonalý obrázek o onom žadateli, je tu naděje i tehdy, když uchazeč vydělává jenom vcelku málo, ani exekuce nemusí vadit.

Prostě je to dokonalá půjčka. Howgh.

Co když peníze nemáme?

Peníze jsou sice skvělá, jenže současně i hodně problematická věc. A o tom, zda si je právě pochvalujeme nebo si kvůli nim zoufáme, rozhoduje například to, kolik jich zrovna máme. Když máme naditou peněženku, velkou plusovou cifru na účtu nebo těmito nacpaný slamník, obvykle si je nemůžeme vynachválit, protože si je můžeme kdykoliv vzít a pořídit si za ně cokoliv, co nás jenom napadne, zatímco scházejí-li nám potřebné finanční prostředky, které bychom naléhavě potřebovali, je situace přesně opačná.

Ale ať už si peníze pochvalujeme nebo si na ně naopak stěžujeme, jisté je, že po nich toužíme. Protože jenom díky penězům máme všechno to, co máme, jenom díky nim vedeme dostatečně kvalitní život. Jsou to totiž peníze, díky nimž se lidem vyplácí pracovat pro ty ostatní, díky nim se jednotlivé nabídky snadno směňují a pokrok tak může jít vpřed.

jihoafrická peněženka

Ale co lidé, kteří momentálně nemají peněz dost? Co ti si mají jenom počít?

Když je podobný nedostatek jenom mírný a skutečně krátkodobý, dá se s ním vypořádat tak, že oželíme to, co není nepostradatelné, a pořídíme si to prostě o něco později, až budeme potřebné finance mít. Ale u závažnější finanční tísně je to jiná. Ta už se tak hravě nezvládá. A nejednou není vyhnutí a člověk si musí vzít aspoň půjčku, aby nějak vyžil.

kožená peněženka

A pro jakou půjčku se rozhodnout, když už člověk uvízl ve větších nebo i vysloveně velkých problémech? Dobrou volbou mohou být v takové situaci nebankovní hypotéky. Významnou předností těchto je totiž fakt, že se poskytují lidem, kteří se za ně mohou zaručit zástavou své nemovitosti. A když někdo nemovitost má a dá ji k dispozici coby záruku řádného splácení, je tu prakticky jisté, že mu zvolená nebankovní společnost vyhoví. Protože je tu jisté, že bude dlužník ve vlastním zájmu (aby o onu nemovitost nepřišel) splácet tak, jak tomu má být. A někomu takovému se obvykle ochotně půjčuje.

Neuvážená půjčka se může prodražit

Na internetových reklamách, v televizi či na billboardech často vidíme inzerci nějaké reklamy. “Půjčte si snadno a rychle”. Často bez ručitele, peníze do pár minut a skoro žádné poplatky. Zní to až podezřele krásně, kdy se nějaký dobroděj rozhodl poskytnout nám svůj přebytek peněz za které skoro nic nechce. Ale ono to skoro nebude až tak málo.

Češi si v posledních letech půjčují neuváženě téměř na cokoliv. Nemyslí na následky svých činů, a proto se často potýkají s exekucí, dluhovou pastí a jinými nepříjemnostmi. Přitom stačí zapojit zdravý rozum a rozlišovat věci, které skutečně potřebujeme.

Když sníme o krásné dovolené v Karibiku, ale nemáme na ni prostě tam nepojedeme. Půjčit si na ni peníze od pochybných nebankovních společností by byl značný hazard.
čtyři karty.jpg

Úroky bývají nastaveny nesmyslně vysoko, kdy často přesahují pojem lichvářství. Když úroky za půjčku přesahují 20 % rozhodně není vhodné si půjčovat peníze.

Pokud si však i přesto chceme nějaké peníze půjčit měli bychom zkusit bankovní společnosti, banky a společnosti s certifikací. Ty sice neposkytují, kdo ví jak výhodné půjčky, ale minimálně můžeme očekávat férové jednání. A pokud máme problém s dluhy prostě půjčku nedostaneme. Jako klienti bank samozřejmě dostaneme šanci očistit své jméno a vyškolení bankovní pracovníci nám velice rádi pomůžou sestavit splátky tak abychom se dostali z dluhové pasti.
svěráček a kalkulačka.jpg

Půjčky rozhodně nejsou špatná věc. Můžou nám pomoct z finanční tísně, rozjedou náš byznys nebo zajistí financování naší budoucnosti. Rozhodně by člověk neměl dát na tvrzení, že pokud si půjčku vezme přijde o vše.

Je jen zapotřebí vše řádně propočítat. Na internetu nalezneme spoustu nezávazných kalkulací, které nám ukážou kolik bychom měsíčně spláceli. V rámci bydlení nejde u půjčky o volbu, ale nutnost. Málokdo z nás si může postavit dům z vlastní kapsy.

Jak postupovat při transakci ve směnárně

Každá směnárna a banka má vyvěšený aktuální kurz měny vůči světovým měnám a klienty by měl zajímat prodej valut, nikoliv nákup. Prodejní částka je ta, za kterou cizí měnu směníte za české koruny. Uvedený kurz je vždy pro zákazníka směrodatný, pouze u velkých finančních obnosů vám může finanční instituce nabídnout individuální výhodnější kurz.
vějíř z peněz
Nezapomínejte před výměnou peněz započítat do transakce všechny poplatky, abyste pak nebyli rozčarováni. Jestliže jste pevně rozhodnuti vyměnit peníze právě zde a ke směně dojde, pečlivě zkontrolujte doklad o směně.
Každá směnárna a banka je povinna doklad vystavit a ten musí obsahovat následující informace:
·         Číslo dokladu (účtenky) – budete jej potřebovat při případné reklamaci
·         Název obchodní firmy (směnárny, banky) IČO, adresu pobočky nebo provozovny a pochopitelně potvrzení transakce podpisem oprávněné osoby
·         Datum vystavení účtenky a název příslušné pobočky
·         Název cizí měny, který se uvádí v kódu ISO
·         Kurz uvedené cizí měny vůči české koruně a výši směněné částky
·         Vyplacenou částku v českých korunách
·         Ve směnárnách buďte ostražití! Dávejte pozor zejména na poplatky, některé směnárny je uvádí záměrně drobným písmem, aby je zákazník přehlédl. Můžete mít pak problém při reklamaci směny, protože svým podpisem potvrzujete souhlas se zaplacením poplatku.
·         Chystaná novelizace zákona by měla nyní zákazníkům směnáren umožnit odstoupit od smlouvy bez udání důvodu do několika hodin od provedení transakce a zároveň navrácení plné finanční částky.
zlaté cihly
·         Každopádně reklamaci neoddalujte a požadujte sjednání nápravy ihned a situaci řešte s vedoucím směnárny. Máte plné právo získat na něj kontakt. Pokud nebudou ve směnárně ochotni reklamaci vyhovět a budou ji považovat za neoprávněnou, můžete se obrátit písemnou formou na Českou národní banku. Ta je povinna situaci prošetřit, ovšem může pouze ukládat směnárně v rámci kárného řízení pokutu. Bohužel však nemá oprávnění vyplatit zákazníkovi náhradu škody.

Když někdo potřebuje půjčit

V dnešní době si my lidé můžeme žít daleko lépe, než jak si žili naši předchůdci. Je tu mnohem širší nabídka zboží a služeb, jež jsou nám kdykoliv a kdekoliv k dispozici, a je logické, že máme-li tu možnost, ochotně si jimi svůj život zpříjemňujeme. Jenže je neméně logické i to, že chceme-li tak činit, musíme mít peníze, kterými bychom za to, co se nám nabízí a hodí, zaplatili. Protože zadarmo ani kuře nehrabe, a pro poskytovatele zboží a služeb, kteří rovněž potřebují peníze, aby mohli i oni využívat podobné možnosti, to platí rovněž.

srovnané mince

Avšak ne každý a ne vždy má tolik finančních prostředků, aby si s jejich pomocí zajistil vše potřebné a pokud možno i něco navrch. A když se tak někdo dostane do finanční tísně a nemůže si dopřávat vše, co by mu bylo milé a potřebné, musí se snažit o získání dodatečných financí, kterými by aktuální nedostatek zvládnul. A ideálním řešením tu bývá půjčka.

Ovšem pro kterou se rozhodnout, když se jich všude nabízí tolik, kolik se jich tu nabízí? Jak si vybrat z moře nabídek tu pravou?

svazky bankovek

Je logické, že se tu musí hledět na výši úroků či jiných poplatků, na výši nabízené částky, délku splácení a výši splátek a podobně. Ale nejednou se zapomíná na to, že je tu i jiný aspekt, podle kterého se vybírá. Že se musí vybírat i podle toho, kterou půjčku člověk ve své situaci vůbec může získat a která je pro něj nedosažitelná. Protože si poskytovatelé půjček kladou různé podmínky, jež je nezbytné splnit, aby se tito ujistili, že dostanou své půjčené peníze zpátky. A ne každý dokáže ve všech případech vyhovět. Člověk ve finančních nesnázích zejména.

A proto je dobře, když se volbou těch, kdo na tom nejsou valně, stane americká hypotéka Americká nebankovní hypotéka. Protože u té se splácení zaručuje zástavou nemovitosti, jež je nezbytná. Díky tomu totiž nejsou na žadatele kladeny náročné požadavky jiného typu a tito tu tedy uspějí, i když by jinde měli smůlu.

Řešíte půjčky?

Líbí se vám nebankovní nabídky, ale nejste si jistí, zda se rázem neocitnete na tenkém ledě, který by se pod vámi mohl co chvíli probořit?

Dříve měli lidé z těchto úvěrů oprávněné obavy. Nelze se tomu divit, mohl je poskytovat kdekdo a mohl si klást podmínky, jaké ho napadly. Žádná regulace zde nebyla.

Dnes je situace jiná, a poskytování těchto půjček vymezil zákon, takže už se nemusíte obávat, že byste někomu spadli do pasti. Dokonce i samotní poskytovatelé musí splnit nelehké podmínky, aby získali licenci, takže dnes už tuto živnost rozhodně nemůže provozovat kdekdo.

V každém případě platí, ať už požádáte o libovolný úvěr, tak byste si to vždy měli důkladně rozmyslet. A to, co byste měli udělat především, je vzít si do ruky kalkulačku a vše si důkladně spočítat.

currency-3088150_640

Nebankovní hypotéky mohou být dokonce lepší

Vlastně je to tak, že vám nebankovní hypotéka může vyhovovat více, než ta klasická z banky.

Třeba proto, že je k žadatelům velice vstřícná, je flexibilní, a nemusíte kvůli ní dělat nemožné.

Zkrátka je to tak, že vám poskytovatel ušije nabídku na míru vašim možnostem a potřebám, což se vždycky vyplatí. A bude to pro vás o to výhodnější, v oč náročnější finanční situaci se nacházíte. V tomto případě je totiž možné dokonce tolerovat zápis v registru, anebo pracovat i s nižší bonitou. Právě proto, že lze podmínky půjčky nastavit tak, aby reagovaly na vaši situaci, a vy jste byli schopni svůj dluh i s úroky splácet. Například nižší bonitu lze často efektivně řešit dlouhou dobou splatnosti úvěru.

credit-4516068_640

V každém případě byste měli počítat s jednou specifickou podmínkou, kterou je ručení nemovitostí.

Právě díky takové záruce si můžete sáhnout na peníze i za složitějších okolností, za kterých by vás jinde už dávno odmítli. Zde je to zkrátka jinak – zde jsou dveře dokořán naprosto všem, aby tu našli chytré řešení.

Hledej, hledej, hledači

Když člověk prohledal kde co, a třeba kombajn hledá zoufale už i v mrazáku, začíná být situace vážná, nebo přinejmenším na pováženou. Jde hlavně o ztracený čas, a ve velké většině případů hodně ztraceného času, protože hledáme často. Většinou jen protože jsme danou věc položili tam, kde nemá být. A potíž je na světě.Klávesnice k PC
Pracuje-li člověk s internetem, zadává do psacího pole nahoře do webového prohlížeče něco. Slovo. Název výrobku, jméno někoho slavného, město, prostě cokoli. Tím vlastně spouští hledání a vyhledávač začíná svou práci. Během zlomku sekundy nalézá ono slovo v různých souvislostech a ihned jej vidíme na monitoru. A nyní si zkuste představit, kolik toho musí právě tento vyhledávač najít a mezi čím musí hledat. Ano, je to stroj tak mu to jde kapánek rychleji, než by to zvládala spousta lidí. Miliony a miliony slov musí projít, aby vybral jen ta, která jsou potřebná.
Nyní si představte situaci, že máte svůj vlastní web, a chcete, aby jej tento vyhledávač umístil hned na začátek sáhodlouhého seznamu nalezených slov. Váš web se týká například květin, a vy chcete, aby vaši kamarádi viděli, co s nimi dokážete. Ovšem nedáte jim celou webovou adresu, protože jste na to neměli čas. Oni však ví, že mají zadat do pole pro hledání slovo květiny. Což o to, vyhledávač jej bez potíží najde ale kde to bude? Někde na konci. Ale, když je provedena jeho úprava, speciálně pro váš web, bude na začátku.Kabel pro připojení k internetu
Této úpravě se mezi lidmi říká optimalizace SEO a tato zkratka je nesmírně důležitá. Ta totiž znamená právě onu úpravu, kterou asi sami nezvládnete. Proto jsou zde firmy a společnosti, které zaměstnávají příslušný počet specialistů, kteří vědí jak na to. Pokud tedy chcete SEO upravit, neváhejte se s nimi spojit. Teprve pak poznáte, že váš web se nebude krčit někde dole na stránce mezi stovkami jiných a podobných.

Když vám banka nepůjčí

Pojmout úmysl vzít si půjčku může každý. A každý se také může obrátit na nějakou finanční instituci a o půjčení peněz si požádat. Ovšem skoro nikdo si nemůže být předem stoprocentně jist tím, že mu jím zvolený poskytovatel nějaké peníze dá. Žádostí o půjčku to totiž velice často končí, a tato bývá zamítnuta. Třeba kvůli nevalné finanční situaci žadatele, třeba kvůli jeho dalším nedostatkům, jako jsou záznamy v registrech dlužníků, exekuce, jiné existující půjčky a podobně.
mince a pera
Ovšem zamítnutí žádosti rozhodně neznamená, že je dotyčný žadatel schopen bez půjčky přečkat těžké časy. Nejednou je na tom dotyčný tak, že půjčit prostě potřebuje, jinak neobstojí. A tak to musí zkoušet zas a znovu. A to tak dlouho, dokud se nepropracuje k nebankovnímu sektoru. Kde jsou podmínky pro získání půjčky nejednou daleko výhodnější než v prve zmíněných bankách.
jihoafrické randy
Když se použije u produktu americká hypotéka kalkulačka https://www.fahd.cz/americka-hypoteka-nebankovni/, snadno se lze přesvědčit, že jde o nabídku výhodnou, ne-li přímo ideální. A to dokonce i pro ty, kdo nemají poskytovateli věru moc co nabídnout, kdo nevypadají nijak dokonale, ale spíše právě naopak.
Když má někdo takový nějakou nemovitost a je ji ochoten použít jako záruku toho, že jím bude půjčka řádně vrácena, když může prokázat, že je schopen ze svých příjmů uhrazovat splátky, nic nebrání nebankovním poskytovatelům v tom, aby souhlasili, nad lecčím přimhouřili oko a nakonec s dotyčným podepsali smlouvu. Aniž by žádali jakékoliv poplatky předem, aniž by do složité smlouvy propašovávali různé háčky, kvůli nimž by se dlužník nedoplatil, poskytnou i nepříliš dobře vypadajícímu žadateli až sedmdesát procent odhadní ceny zastavené nemovitosti, a to až na třicet let. Bez nutnosti zbytečně papírovat, bez dlouhého čekání, bez zevrubného prověřování, bez dělání drahot.
A právě to leckterý žadatel potřebuje. A nejednou ho to dokáže zachránit i před krachem.

Půjčka může být řešením

Ať už si v dnešní době chcete pořídit nové bydlení nebo třeba osobní automobil, je dobré počítat s tím, že Vás to bude něco stát. Problém ovšem nastává ve chvíli, kdy nemáme tolik peněz, kolik bychom jenom mohli potřebovat, a proto jsou tu možnosti, které by se Vám mohly v takové chvíli hodit. Díky půjčkám získáte potřebné finance, můžete si plnit svoje sny a půjčené peníze postupně splatíte.

byty

Vše záleží jenom na Vás
Pokud si tedy chcete půjčit nějaký větší obnos, třeba na nové bydlení, je rozhodně dobré si promyslet to, na koho se obrátíte. Jedná se totiž o velký závazek, který není dobré nějak podceňovat, na to nezapomínejte. Věřte tedy tomu, že tu pro Vás jsou možnosti, na které se můžete spolehnout. Jestli ovšem řešíte ten problém, že se nechcete z mnoha různých důvodů obracet na banky, můžete si být jistí tím, že třeba taková americká nebankovní hypotéka pro Vás bude tou správnou možností.

I Vy budete nadmíru spokojeni s výsledky
Díky této snadno dostupné hypotéce se peněz dočkáte i Vy, a to bez toho, abyste museli řešit každou drobnost a podrobovat se pečlivým kontrolám. Typickým znakem této půjčky je to, že se zaručíte nemovitostí, což je jediná podmínka. Když se zaručíte, můžete si už vybírat z mnoha možností, takže zaručeně objevíte takovou, se kterou budete spokojeni.

vilka

Vyberte si to, co Vám bude vyhovovat

Neváhejte tedy a využijte toho, co tu pro Vás je, zaručeně si přijdete na své a nebudete muset ničeho litovat, nabídka je totiž nadmíru pestrá. Uvidíte tedy, že díky možnostem, které tu pro Vás jsou, se peněz dočkáte mnohem rychleji, než byste si vůbec mohli myslet, a to bez nějakých zbytečných starostí.