Jak uskladnit kapaliny?


Nemusíte čerpat dotace na program dešťovka, a přesto můžete vhodně sbírat vodu, která vám naprší na střechu. Víte, že v České republice je průměrný roční úhrn srážek před 0,5m? Když se ponoříme do výpočtů, tak na střechu o rozměrech 10×10 metrů během roku napadne více vody, než je roční spotřeba vody na jednoho člověka, což se uvádí 133l/den. Samozřejmě jde o užitkovou vodu, ale nechat ji odtéct do kanalizace, to lze skutečně nazvat plýtváním. Jenže vodu je třeba uskladnit, než ji budeme potřebovat, například na zalévání zahrady v období parného léta. Mít v záloze aspoň jeden IBC kontejner s dešťovou vodou vám může v parném létě zachránit plody na zahrádce. Jednou z možností, hlavně pokud nechceme kopat jímky, jsou IBC kontejnery.

IBC kontejner

IBC kontejner je jedním z důkazů, že bez plastů to na světě už nepůjde. V IBC kontejneru můžeme uchovávat např. vodu, která zůstane zdravotně nezávadnou, ale můžeme uchovávat i pro člověka zdravotně velmi závažné kapaliny, jako jsou skutečně nebezpečné chemikálie, kterým plast, ze kterého je IBC kontejner vyrobený, odolá, a kyseliny tak budou bezpečně uskladněné.

IBC kontejner 1000l Schoellerallibert je nepostradatelný pro podniky, které pracují s chemikáliemi, naftou, oleji, barvami či ředidly. Ale také pro potravinářský průmysl, protože potraviny zůstanou v IBC kontejneru zdravotně nezávadné. Dovedete si představit plný IBC kontejner, což je 1000 litrů slazeného kondenzovaného mléka? To by se jeden umlsal k smrti, ale je to běžný obal pro jeho přepravu. Stejně jako vína, moštů, sirupů atd.

chemikálie

IBC kontejnery jsou stohovatelné a pokud IBC kontejner budete používat pro nebezpečné látky, je vhodné pod IBC kontejner umístit speciální záchytnou vanu, která zachytí případné úkapy při přečerpávání nebezpečných látek z nebo do IBC kontejneru. I tyto vany běžně koupíte všude tam, kde se prodávají IBC kontejnery.