Jak vybrat ten správný kočárek?

Na trhu najdete nepřeberné množství druhů a typů kočárků. Jak tedy vybrat ten správný, který Vám bude vyhovovat není nic jednoduchého. Pojďme se tedy podívat na jaké oblasti se zaměřit pro správný výběr.
procházka álejí

Parametry, dle čeho vybrat ten správný kočárek vhodný přímo pro Vás?

·        Terén, kde budete s kočárkem jezdit– pokud budete ve většině případů jezdit jen po zpevněné cestě, nemusíte mít nutně kočárek s odpruženými či nafukovacími koly. Samozřejmě jsou vždy výhodou. Co se týče do počtu kol, stabilnější jsou vždy čtyřkolové a nejlépe většími koly vepředu.

·        Úložné prostory – taška a její uchycení, košík pod kočárkem, různé kapsy atp. Při procházce po městě či obchodě uvítáte místo kam si budete moci odložit nákup či svrchní oblečení, aniž byste museli mimo kočárek tahat i tašky.

·        Materiál – existují kočárky z různých materiálů (látkové, neoprenové, koženkové, z pravé kůže atp.). Volba je čistě na Vašem vkusu. Pohlídejte si však jednoduchost udržování materiálu – především vnitřní části, tak aby v případě ušpinění byl jednoduše pratelný.
tři kočárky

·        Cestování, skladnost a manipulovatelnost – v případě, že budete často jezdit s kočárkem jakýmkoliv dopravním prostředkem, bude pro Vás důležitá také skladnost kočárku a jednoduchost jeho složení (při výběru si vždy vyzkoušejte). Mimo to si také vyzkoušejte, jak se Vám s kočárkem manipuluje – zatáčí, otáčí a celkově jezdí.

·      Trojkombinace/Dvojkombinace/Jednokombinace – první měsíce života budete pro Vaše děťátko potřebovat především hlubokou korbičku. Zhruba až od doby, kdy si dítě sedne (obvykle nejdříve kolem 6. měsíce) můžete začít využívat „sporťák“.  Hodně maminek se stále přiklání k trojkombinaci, hlavně z toho důvodu, že použijí vajíčko jako autosedačku a zároveň jej mohou jednoduše nacvaknout na podvozek. Nicméně i to využijete většinou po stejně dlouhou dobu jako korbičku. Pokud budete často vozit kočárek v autě, je to dobrá volba. Pokud ne, doporučuji se zaměřit především na koupi prostorné korbičky s podvozkem a kvalitní autosedačku vybrat zvlášť.

·        Starý nebo zánovní? – volba je samozřejmě na Vás. Nicméně pokud je pro Vás nejdůležitější užitek, a nikoliv nejnovější módní trendy – podívejte se po kočárcích v bazarech. Najdete tam krásné kočárky za přijatelné ceny. Kočárek totiž jako i jiný dopravní prostředek ztrácí na své hodnotě již v době jeho pořízení. A ať si zprvu myslíte, že Vám bude vyhovovat po celou dobu jen jeden jediný, a tak pořídíte nejlépe nějakou drahou krásnou trojkombinaci, jste většinou na omylu. V průběhu ježdění s kočárkem, můžete přijít na to, že ten krásný kočárek nevyhovuje již po prvních měsících, a to z toho důvodu, že je Vašemu děťátku těsný (často u krásných nových modelů především korbičky z plastu), nebo jste opomněli, že podvozek není odpružený (sice jezdíte po městě, ale na náměstí a okolí jsou místo hladké cesty, kostky). Můžete zjistit spoustu nedostatků až v průběhu používání – ať drobných, řešitelných nebo zásadních.