Komu poslouží půjčovna pískovaček

Mobilní pískovačky jsou speciální kabiny, v jejichž útrobách se zbavují nečistot a koroze různé výrobky, většinou zhotovené z kovu. Typickým příkladem jsou ozubená kola, čepy, zkorodované ocelové součástky, části zábradlí, podpěr, držáků, konstrukční spojovací díly a další předměty vystavené povětrnostním vlivům a silnému znečištění. Pískováním se odstraní z povrchu to, co tam nepatří, využívá se k tomu principu vhánění abraziva, např. písku, pomocí úzké trysky, které díky tlakové síle naruší na povrchu soudržnost nežádoucích nečistot a dojde k jejich uvolnění mnohem efektivněji, než pomocí smirkového plátna nebo ocelového drátěného kartáče.

zkorodovaný materiál

Půjčovna pískovaček tak dává možnost prakticky každému z nás mít doma k dispozici mechanismus pro důkladné očištění povrchu předmětů před jejich povrchovou úpravou.

koroze na kladce

Údržbáři – tito lidé přichází do kontaktu s různými kovovými výrobky, které se musí opravit nebo vyměnit a také chránit před korozí a opatřit nátěrem. V údržbě se uplatní zejména pronájem pískovačky, neboť k takovým situacím nedocházíte často.

Kutilové – kutilství je v naší zemi rozšířená činnost a tito lidé se snaží vypomáhat vlastní cestou při řešení nejrůznějších situací v domácnosti, na chalupě, na zahradě nebo v garáži. Tam je rovněž pronájem těchto kabin efektivnější, než jejich nákup a přímé vlastnictví.

Automechanici – ti rovněž mohou některé součástky takto zbavit koroze a mastného šmíru, pokud to samozřejmě nenaruší jejich funkčnost. Pískovačka má význam i u majitelů veteránů, kteří o své miláčky pečují velmi důkladně, a kde je velká pravděpodobnost zkorodovaných dílů.

Zahrádkáři – údržba zahradního nářadí a pomůcek, které jsou vystaveny na dešti nebo v zimě sněžení a mrazu mohou občas potřebovat nový nátěr a důkladné očištění povrchu a i zde se pronájem kabiny může hodit.