Neuvážená půjčka se může prodražit

Na internetových reklamách, v televizi či na billboardech často vidíme inzerci nějaké reklamy. “Půjčte si snadno a rychle”. Často bez ručitele, peníze do pár minut a skoro žádné poplatky. Zní to až podezřele krásně, kdy se nějaký dobroděj rozhodl poskytnout nám svůj přebytek peněz za které skoro nic nechce. Ale ono to skoro nebude až tak málo.

Češi si v posledních letech půjčují neuváženě téměř na cokoliv. Nemyslí na následky svých činů, a proto se často potýkají s exekucí, dluhovou pastí a jinými nepříjemnostmi. Přitom stačí zapojit zdravý rozum a rozlišovat věci, které skutečně potřebujeme.

Když sníme o krásné dovolené v Karibiku, ale nemáme na ni prostě tam nepojedeme. Půjčit si na ni peníze od pochybných nebankovních společností by byl značný hazard.
čtyři karty.jpg

Úroky bývají nastaveny nesmyslně vysoko, kdy často přesahují pojem lichvářství. Když úroky za půjčku přesahují 20 % rozhodně není vhodné si půjčovat peníze.

Pokud si však i přesto chceme nějaké peníze půjčit měli bychom zkusit bankovní společnosti, banky a společnosti s certifikací. Ty sice neposkytují, kdo ví jak výhodné půjčky, ale minimálně můžeme očekávat férové jednání. A pokud máme problém s dluhy prostě půjčku nedostaneme. Jako klienti bank samozřejmě dostaneme šanci očistit své jméno a vyškolení bankovní pracovníci nám velice rádi pomůžou sestavit splátky tak abychom se dostali z dluhové pasti.
svěráček a kalkulačka.jpg

Půjčky rozhodně nejsou špatná věc. Můžou nám pomoct z finanční tísně, rozjedou náš byznys nebo zajistí financování naší budoucnosti. Rozhodně by člověk neměl dát na tvrzení, že pokud si půjčku vezme přijde o vše.

Je jen zapotřebí vše řádně propočítat. Na internetu nalezneme spoustu nezávazných kalkulací, které nám ukážou kolik bychom měsíčně spláceli. V rámci bydlení nejde u půjčky o volbu, ale nutnost. Málokdo z nás si může postavit dům z vlastní kapsy.