Vybavte se na léto

Nejlepší je k tomu bazén na vaši zahradu! To je nápad, který realizuje většina domácností, které mají rodinný domek někde na vesničce, nebo v malém městečku, či na volné zahradě. Mnoho rodin si zvyklo na domácí plavání a také na domácí koupání, které využíváme především v letních měsících, kdy je venku největší teplo a chceme si zaplavat a osvěžit se ve vodě.

Nebojte se podniknout něco nového

Úprava bazénové vody pomocí soli se v dnešní moderní době používá běžně. Je k tomu však potřebné speciální vybavení na úpravu takto ošetřené vody. Můžeme tento jev vidět i v běžných domácnostech a na běžných typech bazénů, které jsou normálně k dostání, a které jsou vybavené takzvanou solničkou, neboli salinizační jednotkou.
i. Ovšem pokaždé k podobnému ošetření vody pomocí tohoto slaného nerostu je k tomu zapotřebí salinizační jednotka na úpravu právě slané vody. Tato speciální technologie se používá především proto, aby v ní mohla probíhat elektrolýza slané vody za vzniku aktivního chloru.
Pokud máte vybavený bazén touto salinizační jednotkou, pak vám nic nebrání běžně používat sůl. Bazénová sůl je vždy ve vysoké kvalitě. Aplikuje se před sezónou, takže hned na jaře. Jakmile napustíte vodu, pak tam můžete směs nasypat. Poté už dodáváte podle potřeby. Během koupací sezóny může jít o doplnění v rámci zajištění optimálních hodnot. Tento jev se většinou vidí v závislosti na odpuštění vody, a posléze opětovné dopuštění vody, kterou byste takto měli správně naředit, aby hodnoty byly optimální. Každé odpuštění a dopuštění znamená doplnění soli, aby vznikla opět optimální hodnota. (Často jde o případy, kdy se větší množství odpouští kvůli čištění filtrace. Proplach filtračního materiálu právě spotřebuje vodu z bazénu a tím se odpustí i naředěná voda, která je slaná.)
ii. Dbejte na kvalitní produkty – ve většině případů jde o kvalitní produkty, které si můžete zakoupit, ale je potřeba dbát na toho hledisko, protože jenom čistý chlorid sodný zaručí, že vám voda nezežloutne nebo nezhnědne. pool3