3D tisk plzeň

3D tiskárny zažívají v posledních letech velký boom. Staly se oblíbeným pomocníkem nejen ve velkých průmyslech a v různých pracovních odvětvích, ale také v menších firmách či domácnostech. 3D tiskárny se prostě staly součástí našich životů, které nám značně ulehčují. 3D tiskárny jsou celosvětově známy už od roku 1988, kdy byla první taková tiskárna vyrobena, kdysi však nebyly dostatečně proslavené a cenově dostupné. S rozmachem digitálních technologií začala nová éra, kterou jsou 3D tiskárny součástí.

Jak 3D tiskárna funguje?

3D tiskárny fungují na jednoduchém principu. Nejprve musíme na počítači nakreslit digitální předlohu, podle které bude 3D objekt vytisknut. Poté jen stačí objekt přes 3D tiskárnu vytisknout. A jak funguje samotný tisk? Do tiskárny se přidá materiál a ten je odebírán až doby, než vznikne požadovaný objekt. Ten může mít samozřejmě různé barvy stejně, jako u klasické tiskárny.

3D tisk

Jaká je cena 3D tiskárny?

Nejlevnější tiskárny, které nalezneme na trhu, si můžeme pořídit za cenu od 5 tisíc. Proto si je mohou dovolit pořídit nejen velké firmy, ale také menší firmy a domácnosti. Samozřejmě existují také tiskárny kvalitnější, které jsou o několik desítek tisíc dražší.

3D tiskárna

Co když potřebuji vytisknout 3D objekt a nevyplatí se mi pořizovat tiskárnu?

Jste v situaci, kdy potřebujete jednorázově vytisknout 3D objekt nebo více 3D objektů a nevyplatí se vám zakoupit 3D tiskárnu? To není žádný problém. Na trhu nalezneme mnoho firem, které reklamní předměty, hračky či součástky pro váš průmysl vytisknou za vás. Velikost se může pohybovat od několika milimetrů po několik centimetrů. Stačí jen předkreslit 3D předlohu, podle které vám objekt vytisknout. A pokud nezvládnete předlohu nakreslit, i s tím vám firma pomůže a podle vašich představ vám předlohu vytvoří. Pak s vámi předlohu zkonzultují a vytvoří zakázku podle vašich potřeb.

A pokud jste z Plzně, pak vám mohu doporučit 3D tisk Plzeň https://3d-tiskni.cz/3d-tisk-plzen/.