Jak mít ten nej bazén

Mít vlastní bazén je dobrá, ne-li přímo skvělá věc. V teplých letních dnech či nocích ho ocení každý. A dvojnásob ten, kdo to má k jiné vodě daleko, komu se cestovat někam k jezeru, rybníku nebo na veřejnou plovárnu nevyplatí nebo by to bylo notně komplikované, nebo třeba i ten, kdo se (lhostejno, zda oprávněně nebo nikoliv) domnívá, že nemá postavu na to, aby se někde u vody veřejně vystavoval v plavkách nebo dokonce v rouše Adamově či Evině.
holčičky v bazénu

Ovšem vlastnictví bazénu není jen záležitostí těch výše zmíněných lidí. Taková malá soukromá vodní plocha přijde k duhu každému, kdo se právě neštítí vody, kdo není takový jako Pepík, o němž jsme coby malí odříkávali zpaměti kratičkou básničku končící slovy „strašila ho Marie, že ho vody umyje“.

Stačí mít jenom nějaký ten kousek pozemku, na kterém by se mohl takový bazén nacházet, stačí na tomto vykopat dostatečně velkou jámu a do té bazén zapustit, případně zvolit nějakou tu variantu nadzemní, stačí takový bazén napustit vodou a už se může člověk cítit jako v sedmém nebi.

I když je otázkou, jak dlouho. Protože jak čas běží, začnou do takového bazénu na volném prostranství padat listy z okolních stromů, i ten sebečistotnější člověk do něj nanosí nějakou tu špínu, tak či onak zapracuje matička příroda a z bazénu může být jednoho dne něco, do čeho by už žádný soudný člověk nevlezl. Protože je to takové tak jaksi eklhaft.

Kdo za to může? Kdo je vinen, že se ten zprvu tak úžasný bazén změnil k nepoznání, že se v něm namísto stříbrné vodní hladiny jen tak líně pohupuje ona zakalená břečka?

Odpověď je známá. Za takovýto stav věcí může zčásti to, že není bazén zakrýván, zčásti nedostatek patřičné bazénové chemie a zčásti třeba i filtrace.

To vše je totiž zapotřebí k tomu, aby byl bazén skutečným bazénem. Bez péče v podobě nelze očekávat, že by byl bazén dokonalý navěky.
závodní plavec

Zatímco pokud člověk vodu patřičně filtruje, to je jiná. Stačí vhodný filtrační systém, jenž odstraňuje nečistoty snadno, rychle a efektivně, na jehož služby se lze spolehnout a jenž vlastně vyžaduje leda tak občasnou výměnu filtračního písku, a rázem je i celý bazén jako vyměněný. A mít doma takový, to je prostě terno.