Skladiště i dílna

Žádné montované kontejnery nebo garáže byste asi nenašli v kolonce „dekorační prvky“. Jejich úloha však není dekorativní, ale ve většině případů ryze praktická. Jedná se o další zastřešený prostor, který může mít různá uplatnění. Záleží samozřejmě na velikosti. Menší typy jsou vhodné hlavně pro ukládání doplňků do bazénu, případně jako skladiště pro různé typy zahradních pracovních nástrojů. Pokud nemáte kam dát nůžky na živý plot nebo dokonce sekačku, montovaná garáž je pro vaše potřeby jako dělaná.

plechový prostor

Materiály

Obvykle se montované garáže vyrábějí ze dvou základních druhů materiálů – dřeva a plechu. Dřevěné typy mají výhodu v tom, že daleko lépe splynout s rustikálním prostředím zahrady a obecně se dá říci, že jsou prostě hezčí. Je však nutné je pravidelně ošetřovat, jelikož se do dřeva může kdykoliv mohou pustit červotoči nebo může začít chřadnout díky počasí. Konstrukce z plechu už na první pohled příliš atraktivní nejsou. Často jsou však levnější, a tak si můžete dovolit koupit si je ve větším provedení. Plech, pokud je pozinkovaný, je poměrně odolný a neměl by začít korodovat. I když i to se může u nekvalitních garáží stát. Je však v podstatě bezúdržbový, což je výhodná vlastnost hlavně pro jedince, kteří mají málo volného času a nechtějí ho strávit natíráním garáže ochrannými prostředky.
dveře garáže

Montáž

Objednáte-li si montovanou garáž domů, ujistěte se, že součástí balíku není pouze dovoz, ale rovněž i samotná montáž. Některé firmy totiž dodají garáž, ale o další se už nestarají. Ve většině případů se však za montáž musí zaplatit zvlášť, takže pokud chcete pár stovek až tisícovek ušetřit, můžete si konstrukci zhotovit sami, případně s pomocí svých šikovných kamarádů. Sestrojení takového prefabrikátu většinou nebývá příliš složité, zvláště, pokud s tím už máte nějaké zkušenosti. V případě, že vám ale dělá potíž smontovat i jídelní stůl od Ikei, bude přeci jen lepší dohodnout se na montáži s dodavatelem.