Jak zredukovat časté maštění vlasů?

Pokud máte potíže s rychle se mastícími vlasy, tak jejich mytím každý den se váš problém zhoršuje. Umytá pokožka potřebuje promazat. Pokud spláchnete všechnu mastnotu šampónem, vyprodukuje pokožka o to více mazu. Mastící se vlasy však můžete vytrénovat, aby se produkce mazu snížila. Zde máte návod, jak na to.
bylinkový šampon
 
První den: Umytí vlasů
 
První den začnete tím, že vlasy dokonale umyjete. Šampón by měl být takový, který má mléčnou konzistenci, není olejovitý a na první pohled je lehký.
 
Druhý den: Bez použití suchého šampónu
 
Po jednom dni máte opět mastné vlasy. Bojujte s touho si je umýt nebo použít suchý šampón, nechte vlasy neodmaštěné. Pokud je mastnota opravdu viditelná, vmasírujte suchý šampón ihned po umytí.
 
Třetí den: Vlasy bez péče
 
V tento den vlasy stáhněte gumičkou. Zabráníte tomu, že si je budete prohrabávat prsty, což vede ke zvýšené produkci mazu. Jelikož mastné vlasy drží tvar, účes se vám bude tvarovat lépe.
jablka a ocet
 
Čtvrtý den: Opláchnutí jablečným octem
 
Toto je poslední den bez šampónu. Jelikož si ale dokážeme představit, jak po této době vaše vlasy vypadají, můžete si je opláchnout vodou a do vlasů vlijete jablečný ocet a vmasírujete jej do kořínků vlasů. Důkladně je však opláchněte. Ocet zafunguje a sníží vám pH ve vlasech, zároveň však není natolik agresivní, aby vám zničil přítomné živiny v mazu.
 
V pátý den se cyklus uzavírá a vy si můžete umýt vlasy šampónem a výše popsanou proceduru opakovat nanovo. Nečekejte však zázraky po prvním cyklu, nejdůležitější je vytrvat, ačkoli to bude trýznivé i pro vaše sebevědomí. Po pár týdnech až jednom měsíci však uvidíte první výsledky. Během tohoto cyklu se vyvarujte kontaktu kořínků vlasů s mastnými přípravky, jako jsou masky na vlasy, zábaly a kondicionéry. Pokud trpíte na roztřepené konečky, opatrně aplikujte vhodný přípravek, ale pouze na koncovou část vašich vlasů.