Jaké vybrat svatební šaty?

Jaké šaty si jako nevěsta máte koupit, nebo zapůjčit? Věřte, že tohle je opravdu těžká otázka. V současné době existuje nespočet barev, střihů i materiálů svatebních šatů. Vybrat ty správné tak může být opravdu velký oříšek. My si společně dnes řekneme ty nejzákladnější informace, které byste měla vědět o střizích před tím, než se rozhodnete do nějakého svatebního salónu zajít, nebo před tím, nežli si nějaké objednáte domů.

svatební šaty

Nicméně nežli se pustíme do porovnávání střihů šatů, rozebereme si barvy. V dřívější době platilo, že nevěsty se vdávají v bílém. Jednalo se o jakýsi symbol čistoty. Nicméně tohle v současné době už neplatí. Nevěsty mají často šaty růžové, oranžové, nebo klidně i nějaké více extravagantní. Dokonce není problém koupit si ani batikované nebo maskáčové šaty. Zkrátka barevných kombinací je nespočet a je jen na vás jakou si vyberete. Nikdo vám do zvolené barvy nebude mluvit. Jedná se přeci o váš velký den a můžete mít na sobě jen, co budete chtít, nebo ne?

bílé šaty

Ovšem přesuňme se k těm nejznámějším střihům šatů. Asi nejoblíbenější je klasický střih s upnutým vrškem a velkou nadýchanou sukní. Vršek šatů většinou bývá na ramínka, ale může být i korzetový. Obvykle jsou zde krajky, nebo nějaké korálky. Spodek šatů je pak zpravidla nadýchaný a velký. Tento typ šatů sluší především ženám, které mají postavu typu hruška, nebo potřebují zamaskovat nějaký ten faldík na bříšku.

Dalším typem jsou klasické prostém šaty. Ty jsou většinou upnuté nebo přiléhavé. Díky tomuto střihu plně zvýrazníte vaši dokonalou postavu. Nicméně myslete na to, že tento střih si mohou dovolit opravdu jen ty ženy, které mají dokonalou postavu. Tento střih neschová ani ty nejmenší nedostatky. Nicméně na takových ženách vypadají šaty naprosto božsky. Nevěsty vypadají jako by před malou chvílí spadly z nebe.