Mýty a fámy o dietách

Ohledně hubnutí existuje spousta fám a mýtů a jedna z nich je také například i to, že musíte vypustit ze svého jídla všechny sacharidy.

Zdá se být „logické“, že v případě vámi vypracovaného dietního plánu, nebudete jíst žádné sacharidy a tím rychleji zhubnete. Ano, zhubnete a kilogramy půjdou skutečně rychle dolů, ale stejně tak rychle po ukončení této diety vám půjdou kilogramy rychle nahoru. Jestliže se totiž vrátíte k původnímu stravování, vaše tělo si okamžitě vzpomene. A nastartuje opět stejný rytmus. Jedná se o tak zvanou metabolickou paměť. A tu tělo neztrácí.

Je tu ale možnost, jak se zbavit jednu a provždy nadbytečných kilogramů.

nápis keto

Díky proteinové dietě, kterou také můžete nalézt pod pojmem keto nebo ketogenní dieta. Je vyzkoušená a dokáže vám pomoci, když budete následovat rady odborníků. Ujišťujeme vás, že nemusíte zcela vyloučit sacharidy, ani to není žádoucí. Tělu totiž sacharidy po nějakém čase začnou chybět, zvláště mozku a může přijít velká únava, nesoustředěnost i podrážděnost.

sklenice vína

Proteinová dieta Bmikalkulacka.cz je založena na zvýšeném příjmu proteinů (bílkovin), nižším příjmu zdravých tuků a v přípustném podílu i na příjmu sacharidů. Díky pochoutkám, které byly vyrobeny přímo pro tuto dietu, ochutnáte dokonce i proteinový chléb i čokoládové tyčinky! Kdo nemá rád kakao, může volit z ovocných tyčinek se sníženým obsahem sacharidů a bohaté na proteiny. Dobrá zpráva je ta, že sacharidy nejsou úplně zakázány! Zákazy v dietě jsou to nejhorší, co vás může potkat. Jestliže dietní plán vysloveně cosi zakazuje, vy na to naopak máte čím dál tím větší chuť. V průběhu další fáze je dokonce povolena dvakrát týdně i malá sklenka kvalitního suchého vína.

Vy se už nemusíte trápit dietami, které vám stále něco zakazují. Přejděte na proteinovou dietu, oslovte odborníky a poraďte se s nimi ohledně vašeho denního jídelníčku. Určitě vám podají pomocnou ruku a může to být váš první krok na cestě ke zdraví.