O vířivku se musí pečovat – víte, co je nejdůležitější a jak by měla vypadat údržba?

Vířivka je skvělá věc, kdo může na svou zahradu nebo terasu si ji určitě rád dá, jenže s pořízením vířivky, je nutné myslet nejen na zábavu, ale také na péči.

O vířivku se musí pečovat – víte, co je nejdůležitější a jak by měla vypadat údržba?

Mít bazén nebo vířivku je snem mnoha z nás. Když už si ale jedno z toho konečně pořídíme, kromě zábavy je nutné počítat i s poměrně náročnou údržbou. Pokud se totiž o vířivku a především o vodu v ní nestaráme, zaděláváme si na pořádný problém. Stejně tak jako se musí pravidelně čistit voda v bazénu, musí se samozřejmě čistit i voda ve vířivce. Ta je totiž hlavně v teplých letních měsících ideálním prostředím pro nejrůznější bakterie a mikroorganismy, které dokážou vodu úplně zničit, a navíc se pak vířivka může stát místem, které není zdravotně ideálním prostředím. Jak na to a na co si dát největší pozor?

pexels-photo-1028379

Hlavně dezinfikovat

Čistění vířivky je velice důležité, jak na tom je voda ve vířivce se dá mnohdy rozpoznat pouhým okem. I když napustíte do vířivky čerstvou vodu, je dobré ihned přidat vhodnou chemii, ta je ale jiná, než chemie, které se přidává do bazénů, na to si dávejte pozor. Rozdíl mezi vodou v bazénu a tou ve vířivce je velký, samozřejmě hlavně v teplotě vody. Pravidelně je vhodné kontrolovat také pH vody, to se totiž odráží na tom, jak kvalitní vodu ve své vířivce máte. Dezinfekce je nutná zejména proto, aby se ve vodě nemohly množit baterie a mikroorganismy, které jsou mnohdy i zdraví nebezpečné. Voda je pak mimo jiné také zakalená a už na první pohled nevhodná ke koupání.

pexels-photo-3775143

Už jste vyměnili vodu?

Pozor také na to, že voda se musí pravidelně měnit a to klidně dvakrát až třikrát ročně, podle možností. Závisí to i na tom, jak často vířivku používáte, zda jde pouze o sezónní záležitost nebo jestli ji využíváte celoročně. Když už se pustíte do výměny vody, nezapomeňte ani na čištění technologií, k tomuto účelu slouží také speciální čisticí prostředky. V naprosté čistotě by také měl zůstávat filtr, čistá filtrační jednotka se totiž zásadně odráží na kvalitě vody a nezapomeňte, že všechno tady souvisí se vším, takže když už se do něčeho pouštíte, vezměte to opravdu od základů a na nic nezapomeňte. Každá část vířivky by měla být pravidelně čištěná. A není to jen o samotné vodě.

Když si na všechno dáte pozor, můžete se radovat z průzračně čisté a zdravotně nezávadné vody ve své vysněné vířivce.