Superpotravina z peruánských And

Na náhorních planinách vysokohorských And v Peru se dobře daří skromné rostlince, kterou je řeřicha peruánská (Lepidium meyenii). Jejímu udržování a pěstování se místní věnují po tisíce let, protože již staří Inkové zjistili, jaké má obrovské léčivé účinky. Svým vzhledem sice skromná, ale působením až neskutečná. Dodává energii a není se čemu divit, protože roste v těžkých až krušných podmínkách, takže je velmi odolná a všechnu tuto sílu soustřeďuje v kořeni ve tvaru bulvy, který ji drží při životě. A právě z kořene se získává prášek maca, ve kterém je ukryta energie celé rostlinky, jež musí čelit někdy až krajním nepříznivým klimatickým podmínkám.

Peru Andy

Kořen macy peruánské https://www.nakliceno.cz/maca/ je plný velkého množství bílkovin a sacharidů. Najdeme v něm i vlákninu, nezbytné minerály a vitamíny, aminokyseliny, saponiny, třísloviny, alkaloidy, steroly. Také mastné kyseliny. Ale tím výčet živin nekončí. Již z tohoto počtu je zřejmé, že je doslova pokladem, a proto se nelze divit, že se jí Peruánci tak věnují a že si jí velmi váží. Hlavně muži, protože místní věří, že zvyšuje sexuální potenci a tím pádem i libido. Lze ji použít i k léčbě potíží s erekcí, ale pomáhá i ženám k harmonizaci menstruačního cyklu a zároveň na podporu plodnosti. Taktéž ji ženy využívají při nastalých problémech s menopauzou. Maca byla důležitou léčivkou starých Inků a pomáhala v udržení a zachování rodu.

maska Inka

Vy už pro macu nemusíte jezdit do peruánských And, i když je tam jistě nádherná příroda a stojí za podívání. Ale objednáte si ji v teple domova na internetu a doporučujeme v bio kvalitě. Bio maca organic je pěstována pod přísným dohledem v režimu ekologického zemědělství a můžete si být tím pádem jisti, že konzumujete čistě přírodní rostlinný produkt, kde nenaleznete nežádoucí látky.

Jedná se skutečně o velmi nutriční a chuťově skvělý produkt.