Jarní detox šatníku

Zná to pravděpodobně většina z čtenářů. Zimní mrazivé období skončilo a my nemáme co na sebe. Problém skoro každého z nás. Ale jak takovou zapeklitou a celkem běžnou situaci řešíme? Většinou zimní období narveme do již přetékající skříně v naději, že to bude příští sezónu in. A následně upalujeme na velké nákupy, kde se nám vše líbí. A jak to dopadne? Opět si stěžujeme, že se nám do skříně nic nevejde. Už jste ale zkoušeli si udělat řádný pořádek ve Vašem šatníku? Ne? Tak čtěte dále.
regály s oblečením

Zbytečná kvantita

Většina lidí si v průběhu celého roku nakoupí velké množství oblečení a doplňků. A po donošení v určitém období kousek jednoduše a bezmyšlenkovitě hodí do temných koutů svého šatníku. A zbytek již každý zná. Za rok si nikdo nepamatuje, co vlastně jeho šatník skrývá za poklady. A jde opět nakupovat. Přijde Vám to nelogické? Ano! Ale co s tím? Zkuste si udělat ve Vašem šatníku opravdový pořádek. A nevymlouvejte se, že nemáte čas. Ano, je to pracné a zdlouhavé. Ale Vaše peněženka Vám jednou poděkuje.
svetry na ramínkách

Proces

Jak na to? Je to jednoduché. Stačí se jen smířit s tím, že Vás některé dlouho nenošené kousky navždy opustí. Všechno, co nenosíme. Uvidíte, že Váš šatník najednou prozře. A také Vám poděkuje Vaše peněženka. Proč? Tím, že si protřídíte šatník a vyhodíte zbytečné oblečení si i uděláte přehled o Vaší sbírce. A při nakupování se již nestane, že si koupíte něco nového, co už máte doma ve skříni. Takže je to dobrý nápad ze všech možných stran pohledu. A co s takovým oblečením? Zkuste ho darovat někomu či na charity. Ale darujte jen to, co je v naprostém pořádku. Přeci jen nikdo nechce chodit v děravých či hodně špinavých kusech oblečení. Nebo se snad pletu? Ne. Tak si dejte něco dobrého, a jděte si dát rande s Vaším šatníkem. Neboť jaro je tu a s tím nastává i čas velkého jarního úklidu!