Když vám banka nepůjčí

Pojmout úmysl vzít si půjčku může každý. A každý se také může obrátit na nějakou finanční instituci a o půjčení peněz si požádat. Ovšem skoro nikdo si nemůže být předem stoprocentně jist tím, že mu jím zvolený poskytovatel nějaké peníze dá. Žádostí o půjčku to totiž velice často končí, a tato bývá zamítnuta. Třeba kvůli nevalné finanční situaci žadatele, třeba kvůli jeho dalším nedostatkům, jako jsou záznamy v registrech dlužníků, exekuce, jiné existující půjčky a podobně.
mince a pera
Ovšem zamítnutí žádosti rozhodně neznamená, že je dotyčný žadatel schopen bez půjčky přečkat těžké časy. Nejednou je na tom dotyčný tak, že půjčit prostě potřebuje, jinak neobstojí. A tak to musí zkoušet zas a znovu. A to tak dlouho, dokud se nepropracuje k nebankovnímu sektoru. Kde jsou podmínky pro získání půjčky nejednou daleko výhodnější než v prve zmíněných bankách.
jihoafrické randy
Když se použije u produktu americká hypotéka kalkulačka https://www.fahd.cz/americka-hypoteka-nebankovni/, snadno se lze přesvědčit, že jde o nabídku výhodnou, ne-li přímo ideální. A to dokonce i pro ty, kdo nemají poskytovateli věru moc co nabídnout, kdo nevypadají nijak dokonale, ale spíše právě naopak.
Když má někdo takový nějakou nemovitost a je ji ochoten použít jako záruku toho, že jím bude půjčka řádně vrácena, když může prokázat, že je schopen ze svých příjmů uhrazovat splátky, nic nebrání nebankovním poskytovatelům v tom, aby souhlasili, nad lecčím přimhouřili oko a nakonec s dotyčným podepsali smlouvu. Aniž by žádali jakékoliv poplatky předem, aniž by do složité smlouvy propašovávali různé háčky, kvůli nimž by se dlužník nedoplatil, poskytnou i nepříliš dobře vypadajícímu žadateli až sedmdesát procent odhadní ceny zastavené nemovitosti, a to až na třicet let. Bez nutnosti zbytečně papírovat, bez dlouhého čekání, bez zevrubného prověřování, bez dělání drahot.
A právě to leckterý žadatel potřebuje. A nejednou ho to dokáže zachránit i před krachem.