Nejčastější chyby při hubnutí

Jíte samou zeleninu, ovoce, jiné zdravé věci a nic se neděje? Možná děláte někde chybu. Hubnutí není zázrak, který se stane přes noc. Hubnutí je proces, který může trvat opravdu dlouho. Pokud se vyvarujete těmto věcem, zaručeně zhubnete rychleji.
spousta banánů

Sladké a cukry

Jíte hodně ovoce a zeleniny? Možná právě to je problém. Ovoce obsahuje velké množství cukru a jinak tomu není ani u některých druhů zeleniny. Mezi nejsladší ovoce patří samozřejmě banány, které mají obsah cukru opravdu vysoký. Zkuste si vyhledat glykemickou hodnotu ovoce a zeleniny, které konzumujete a budete překvapeni.

Pokud vám správná strava dělá problémy, nemusíte věšet hlavu. Existuje velké množství diet a tipů, které vám pomohou.

Jíte příliš málo

Pokud málo jíte, nemá vaše tělo potřebnou energii. V případě, že přestanete jíst nebo výrazně omezíte svůj příjem jídla, zhubnete. Bohužel brzy se objeví tzv. jojo efekt. Vše co tímto způsobem zhubnete, přiberete dvakrát.

Nedostatečný příjem tekutin

Pokud málo pijete je možné, že jste pouze zavodnění. Vodu začne tělo, při jejím nedostatku, zadržovat. Když začnete správně pít, uvidíte výsledky relativně rychle. Tělo se postupně odvodní. Voda ovšem nemá vliv pouze na vaši váhu, ale také na celulitidu.

cvičení na míči

Nemáte dostatek pohybu

Také jste si mysleli, že zhubnete i bez pohybu? To je bohužel chyba. Hubnutí a pohyb spolu úzce souvisí. Pohyb vám výrazně urychlí dobu hubnutí. Navíc vám pomůže tělo pěkně vytvarovat.

Chcete toho příliš mnoho

Nic se nemá přehánět a stejně tak je tomu i při hubnutí. Nemůžete čekat, že během měsíce zhubnete 20kg. Uvádí se, že zdravé je zhubnout 0,5 kg až 1kg za týden. Čím méně za týden zhubnete, tím větší je pravděpodobnost, že se vám vyhne jojo efekt.

Moc se vážíte!

Přestaňte se vážit, začněte se měřit. Viděli jste někdy vedle sebe ležet kilo tuku a kilo svalů? Pokud začnete cvičit je jisté, že přiberete. Vaše tuky se začnou měnit ve svaly. Váha sice může ukazovat víc, ale rozdíl určitě poznáte na objemu!