Pamatujte na ochranu vašich údajů

Kdykoliv budete zakládat nějakou registraci do aplikace, na přístupy na soukromé účty nebo důležité webové stránky, bez kterých se neobejde vaše práce, pamatujte na jejich zabezpečení ihned od počátku. Nemluvím teď o antivirových programech, které jsou také nesmírně důležité.
Ale teď nejdůležitější je nastavení.
zásady ochrany osobních údajů
To se skládá:
1. Uživatelské jméno
– tímto jménem budete oslovováni, případně vedeni na určitých stránkách.
2. Heslo – budete k němu vždy vyzváni a pokud možno je to údaj, který se nesděluje žádné jiné osobě. Samozřejmě jenom vy osobně si rozhodnete, kdo může mít ještě přístup k vašemu soukromí, pak ale můžete být vystaveni riziku, že vaše údaje společně s internetovým účtem budou zneužity.
Při každém otevření stránky nebo aplikace budete vyzváni k doplnění těchto údajů. Uživatelské jméno není zase až tak ohroženo. Ovšem heslo vyžaduje daleko více, je to totiž klíč k otevření.

Heslo

Jaké zvolit, aby se nikdo nenaboural do vašeho soukromí? Aby žádný zvědavec si nepřečetl vaše zprávy nebo nezneužil například sociálních sítí ve svůj prospěch? To samé platí i pro internetové útočníky, kteří dokážou pěkně zatočit například s vašimi penězi.
Každopádně je dobré zvolit silné přístupové heslo a pokud možno ke každému účtu jiné. Kvalitní a silné heslo musí být dostatečně dlouhé. Není třeba vymýšlet nějakou děsivou a složitou kombinaci, kterou ani pořádně neumíte zapsat. Stačí, když bude například tvořeno složeninou dvou slov bez mezer.
Kvalitu hesla můžete doplnit velkými písmeny v kombinaci s malými, čísly nebo znaky. Některé stránky již mají i své požadavky, co máte použít do vytvoření hesla.
zabezpečení heslem

Chraňte své heslo

Stejným způsobem jako chráníte své domovy, že je při odjezdu nebo odchodu zamykáte, chraňte i tyto údaje. Nelepte si lístečky na monitor nebo nástěnku, kde budou viditelné. Napište si je třeba do notýsku a uložte na bezpečné místo.
Nikomu je nesdělujte, i kdyby to po vás někdo požadoval jako zástupce jisté společnosti. Přístupové údaje je vaše soukromí a nikdo nemá právo je na vás požadovat. Chraňte své soukromí.