Zimní olympijské hry 2018 přicházejí


Zimní olympiáda se letos stěhuje do Pchjongjangu a budou tak prvními olympijskými hrami na asijském kontinentu od roku 2008, kdy hostil letní olympijské hry čínský Peking. Jako každý rok, tak i letos se do dějiště her vydává početná česká výprava, která bude v nejednom sportu toužit i po medailovém umístění. Zde jsou naše největší želízka v ohni i staří dobří medailisté z předchozích olympiád.
 olympijskými kruhy

Martina Sáblíková

Kdo by neznal tuto sympatickou rychlobruslařku z Nového Města na Moravě. Zprvu hrála basketbal, ale v roce 1998 se dala na rychlobruslení, které ji přineslo i ty nejcennější úspěchy na světové scéně. Patří mezi ně 3 zlaté olympijské medaile (Vancouver 2010 a Soči 2014) a 17 různých medailí z různých disciplín na mistrovství světa. Chybět nebude ani příští rok a my se tak můžeme těšit na další napínavé závody.
 

Gabriela Koukalová

Nejnadějnější česká biatlonistka zažila raketový vzestup své kariéry v sezóně 2012/2013, kdy vyhrála svůj první závod ve světovém poháru. Celé její snažení vyvrcholilo v sezóně 2015/2016, kdy byla schopna dokonce celý Světový pohár vyhrát. K tomu může přidat ještě dvě stříbrné olympijské medaile ze Soči 2014. I ona sama však chce ještě víc – zlato. Doufejme, že i ji uvidíme v Koreji, v létě se totiž potýkala se zdravotními problémy.
 

Eva Samková

Tato stále ještě poměrně mladá snowboardistka posbírala prozatím za svou kariéru spoustu mládežnických úspěchů (3 zlata z MS juniorů), ale ve svých sbírkách už má i zlato ze Soči 2014. Že ho určitě nechce nechat ve sbírce samotné si můžeme být naprosto jisti.
 

Jaroslav Soukup, Ondřej Moravec

Oba dva jsou bronzovými medailisty z poslední olympiády a podávají kvalitní výkony i ve světovém poháru. Momentálně je můžeme označit za nejlepší české biatlonisty současnosti, kteří se určitě poperou o medaile i na nejbližší olympiádě.
 tým usa

Český hokejový tým

Češi jsou dlouhodobě ve světové hokejové špici, z olympiády však mají medaile pouze svě (zlato Nagano 1998, bronz Turín 2006). V poslední době výkony „nároďáku“ trochu upadají, uvidíme proto, čím nás překvapí.