Péče o nehty

Stará moudrost říká, že čisté boty a upravené nehty jsou základem každého dobrého jednání. Faktem je, že vzhled našich nehtů často poutá pozornost a může být jedním z faktorů určujících, jaký obrázek si o nás ostatní udělají. I to je tedy – kromě dobrého pocitu, samozřejmě –  důvod, proč péči o nehty věnovat čas a pozornost.
okvětní lístky
Zdraví především
Pokud jsou nehty slabé, polámané nebo skvrnité, může to značit nějaký zdravotní problém. Nejčastěji jsou nezdravé nehty indikátorem nedostatku živin a vitamínů – tělo jich nemá dost na to, aby nehty správně vyživovalo. Nepřirozeně zabarvené, slabé nebo naopak příliš silné nehty však mohou varovat i před závažnějšími problémy – infekcemi či problémy s játry nebo srdcem.
Pokud se kvalita nehtů v krátké době výrazně změní, je rozhodně důležité věnovat tomu pozornost.
Krémy
Pokožka na rukou i v okolí nehtů je neustále vystavena dehydratačním vlivům. Doporučuje se několikrát denně využívat hydratační krémy, které budou pokožku vyživovat a zároveň i lehce ochraňovat. Na noc je pak vhodné nanést regenerační krém, který kůži po celém dnu uleví a pomůže ji udržovat zdravou.
domácí manikúra
Kvalitní manikúra
Výběr dobrého salonu, kde pracují skuteční odborníci, kteří vědí, jak nehty ošetřovat a vyživovat, rozhodně není radno podceňovat. Chvíle strávené na manikúře zároveň mohou být i příjemným pravidelným rituálem, který pomůže zklidnit mysl od běžného stresu.
Manikúru si však každý může dělat sám – na trhu je k dostání řada kvalitních sad na manikúru. Ženy by pak při lakování nehtů neměly zapomínat na vyživující podkladový lak a kvalitní barvy, které nehtům nebudou ubližovat a zároveň se budou hodit k osobnosti samotné ženy i k příležitosti, kvůli níž si nehty lakuje.
Nehty jsou jednoznačně naší vizitkou – je na ně vidět v podstatě neustále – pečujme o ně tedy, jak nejlépe umíme.