Krása sukní

Po dlouhé zimě se zase začínají objevovat. Dlouhé, krátké, vzorované, jednobarevné, pouzdrové či áčkové… Prostě sukně různých stylů a střihů. Vyrobené jsou z různých materiálů, některé jsou vhodné do parních letních dnů, jiné se hodí i do chladného jarního rána.

fialová sukně

Střihy sukní

Áčková sukně je pojmenována podle tvaru písmene, které svým střihem připomíná. Je to nejběžnější střih sukně, která zpravidla sahá ke kolenům. Tento střih sluší ženám se širšími boky, které dokáže schovat.

Rovná sukně sluší ženám chlapecké postavy (platí snadná rovnice: rovná sukně sluší rovné postavě). Rovná sukně může být dlouhá po kolena nebo může být i kratší, tedy mini. Tato sukně zvýrazňuje šíři stehen a boků, takže by se jí měly vyhýbat ženy, které mají problémové právě tyto partie.

Pouzdrová sukně bývá dlouhá ke kolenům nebo těsně pod ně, čímž dokáže opticky prodloužit postavu. Zvýrazňuje ženské křivky a sluší snad všem typům postav. Pouze ženy se širšími boky by si měly dát pozor na pouzdrovky s vysokým pasem. Ten totiž ruší efekt zvýraznění křivek.

Godetová sukně je vlastně pouzdrová sukně rozšířená o určité prvky v dolní části nebo sukně s volánem. Sluší především štíhlejším ženám, ale při zvolení vhodného střihu si ji můžou dovolit i ženy s širšími boky. Typická délka sahá těsně pod kolena.
skládaná sukně

Balonová sukně získala název podle balonu, který svým tvarem připomíná. Je vhodná pouze pro štíhlé ženy, protože opticky rozšiřuje. Délka této sukně sahá obvykle nad kolena.

Maxisukně je název pro dlouhou sukni. Tento typ sukně se nehodí pro rovnou chlapeckou postavu ani pro více obéznější ženy. Tvoří totiž sloupový efekt, který zabijí ženské křivky. Ženy, které mají jenom drobnou nadváhu si ji dovolit můžou.

Minisukně jsou určeny především pro štíhlé ženy nebo pro ženy s pěkně tvarovanýma nohama. Odhalují z nich totiž velmi podstatnou část.