Smartphony různých cenových tříd. Jaký si vybrat?

Smartphony se staly v dnešní době neodlučitelnou součástí našeho denního života. Skrze něj komunikujeme neustále se svými přáteli, rodinou a někdy i neznámými lidmi. Dáváme lidem kolem sebe vědět, co zrovna děláme, kde jsme na dovolené a tak dále. Také můžeme hrát různé hry, nebo dokonce i pracovat. Někomu se může zdát, že se stáváme na svých mobilních telefonech čím dál tím více závislí. A je to bohužel pravda. Jsou případy zejména mladých jedinců, kteří si vybudovali nezdravou závislost na mobilním telefonu a těžko se ji pak zbavují.

smartphone

I když má tento chytrý mobilní telefon svá pro i proti, pravdou je, že ho potřebujeme. Jak si vybrat ten správný přímo pro nás? Jak bylo zmíněno, existují různé cenové třídy smartphonů. Nejlevnější, střední třída a prémiová třída. Nejlevnější třída se hodí v případě, že rychle potřebujete mobil na úkony jako je volání, základní projíždění sociálních sítí a tak dále. Nechcete se moc dlouho rozmýšlet nad tím, jaký mobil si chcete koupit, tak sáhnete po tom nejlevnějším. Samozřejmě to není úplně špatně, ale někteří lidé očekávají až příliš mnoho od levných mobilních telefonů. Pravdou je, že nevydrží dlouho. Jejich software a hardware je postaven tak, aby exceloval alespoň chvíli. Přeci nemůžeme očekávat perfektní výkon i po několika letech u mobilu, který jsme pořídili za pár kaček.

Pokud nad tímto faktem přemýšlíte a chtěli byste si pořídit telefon, který vám vydrží opravdu dlouho a bude i po několika letech bezproblémově funkční, tak střední třída je přesně to, co potřebujete. Jsou to perfektně funkční mobilní telefony, které jsou tedy bohužel dražší (v rozmezí od 7000 do 12 000 Kč). Ale pokud chcete stroj, který vám bude sloužit opravdu dlouho, musíte si těch pár tisíc připlatit. Příkladem mohou být mobilní telefony třídy Galaxy A70 Mobnimobil, mobily značky Huawei a tak dále.

smartphone

Poslední třída je pro osoby, které takříkajíc nevědí co z penězi. Výkonnostně se nejdražší prémiová třída mobilních telefonů tolik neliší od té střední. Samozřejmě mobily této třídy mají několik vymožeností navíc, ale není jich zase tolik. Někomu se může zdát, že kupování mobilního telefonu v této cenové třídě je naprostá zbytečnost. Názor si každý může udělat sám za sebe.