Soundcloud pro posluchače, i hudebníky


Každý milovník hudby už jistě zná internetové stránky Soundcloud, které jsou mnohými využívány jak k poslechu hudby, a objevování nových hudebníků, tak i na druhé straně k propagaci vlastní hudby. Co zde najdete?

Poslech hudby

Ačkoliv hudbu online lze poslouchat i přes youtube, spousta lidí raději volí aplikaci soundcloud. Jelikož zde naleznete hudbu ve formátu mp3 tedy bez videa), je načtení každého songu mnohem rychlejší, a tak je to vhodné i pro lidi se slabším internetovým připojením. Navíc není nutné před poslechem každé písně sledovat několik reklam, což mnohé dovádí k šílenství. Najdete zde písně známé, ale i neznámé, a můžete tak třeba objevit nového oblíbeného interpreta, a sledovat jeho tvorbu, kterou zde bude přidávat. Jakmile píseň spustíte, zobrazí se vám vlnové zvukové rozhraní, což se hodí, když chcete přeskočit na konkrétní část písně jednoduše. Pokud pak budete chtít poslouchat hudbu i v režimu offline, můžete si jednotlivé písně stáhnout do svého zařízení, a to třeba skrze soundcloud downloader 320 Stahujvidea, což je internetová aplikace, tudíž ji nemusíte pořizovat do svého zařízení, aby se vám podařilo jednotlivé písně stáhnout.

sluchátka v mobilu

Nahrávání hudby

Soundcloud je pak úžasný i pro hudebníky, kteří teprve začínají, a rádi by nastartovali kariéru, a získali si nějaké ty přívržence. Zde pak mohou nahrávat své písně, sledovat kolik lidí už si je poslechlo, kolik lidí si je stáhlo, kdo si je přidal do oblíbených. Díky tomu každý přispěvatel ví, koliko lidem se jeho hudba líbí, které písně vedou, a které naopak potřebují vylepšit.

sluchátka na hlavě

Hudba na vašem webu

Za pomoci SoundCloud API rozhraní pak můžete zvuky ze soundcloudu používat i na svém webu, či ve své webové aplikaci.

Vyhledávání písně

Pokud si chcete vyhledat píseň, jejíž název se vám vykouřil z hlavy, stačí použít speciální vyhledávač SoundYouNeed.