Zbavte se minulosti

Někdy nás situace donutí a musíme se stěhovat. Pokud se stěhujeme do většího, lepšího, nového tak je to samozřejmě s očekáváním nového lepšího života. Pokud se musíme stěhovat do menšího bytu, nemusíme být nadšeni, ale pokud se tím vyřeší finanční problémy, tak proč se neuskrovnit.

staré věci

Každé stěhování, to je hromada krabic plných všech našich věcí, každou musíme vzít do ruky a tady nastává příhodná doba, abychom zvážili, zda danou věc ještě budeme v novém bydlení potřebovat. Jak se rozhodnout? Jak se rozhodnout? Vyhodit, nevyhodit? I ti, kteří se nestěhují, ale hromadí se jim doma věci, potřebují občas provětrat skříně a byt. Jednoduchá rada, kterou doma praktikuji je, že pokud jsem na něco celý rok nešáhla, takže proběhly všechny čtyři období a já jsem damou věc nepotřebovala, je velká pravděpodobnost, že už ji nepotřebuji vůbec. V tuhle chvíli věc odnáším mimo byt, např. do sklepa nebo na půdu, a pokud ji nepotřebuji další rok, tak ji vyhazuji.

odpad

Při stěhování bychom ale měli být více rozhodní, a než vložíme věc do krabice, kterou chceme do nového bytu převést, tak zvážit, zda opravdu nenastat čas ji vyhodit. Je těžké se s některými věcmi loučit, určitě nechceme vyhazovat věci, které nám uchovávají vzpomínky a památky na naše blízké, ale měli bychom zvážit, zda se nelpíme na věcech, které už žádnou hodnotu opravdu nemají a my je budeme zbytečně nosit do nového bydlení, které by mělo být začátkem něčeho nového, a ne snůškou vzpomínek na to staré. I dětem občas probíráme hračky a nekompromisně vyhazujeme ty, co sami uznáme za vhodné, i když naše děti by se jich rozhodně ještě nevzdali. Stěhujete se do nového bytu? Dobře zvažte, které věci si chcete sebou, jako vzpomínku na minulost, sebou brát. Někdy třeba ani sami nechcete na minulost myslet a probrat a vyhodit staré věci, to je při stěhování tím správným řešením, jak se od minulosti oprostit.