To nejlepší pro vaši pokožku

Naše pokožka nás celý život chrání před škodlivými vlivy okolního prostředí. Kůže je pro člověka velmi důležitá, je to takový základní a dokonalý spodní oděv člověka. Chrání nás před vlivem teplot, změnami vlhkosti vzduchu, škodlivými látkami, jsou v ní umístěny hmatové a tepelné receptory, vyrůstají z ní vlasy, vousy a chloupky a přesto, že toto všechno víme, mnohdy se jí za to nedostatečně odměňujeme a pokožka pak trpí a trpí viditelně. Časem ztrácí pružnost, sílu, objevují se vrásky, jizvičky, celulitida, popraskané žilky, pigmentové skvrny a mnoho dalších projevů stáří a chřadnoucí pokožky. Naštěstí můžeme spoustě věcí zabránit tím, že kůži pomůžeme zevnitř i zvenčí dodávat potřebné látky pro její obnovu, stavbu a vzhled.

oko kůže stařec

Kolagen je jednou ze základních látek pro tyto účely. Kolagen je bílkovina, ze které se skládají všechny naše pojivové tkáně. Tvoří v našem těle až deset procent hmotnosti. A nejen člověka, ale i jiných živých organismů. V období růstu je tělo schopno si jej vytvářet v dostatečném množství, ale časem jeho produkce klesá. Zjistilo se ale, že jej člověk dokáže přijímat a upotřebit z jiných zdrojů. Tu můžeme dodat kolagen hovězí, vepřový, nebo rybí, také zvaný mořský. Ten je velmi důležitý pro stav pokožky, zdraví vlasů a nehtů. Výsledný efekt se pomalu projeví za několik týdnů, ale je potřeba, aby byly přijímány relativně velké dávky kolagenu – několik gramů.

kosmetický kelímek

Účinek kolagenu zvyšuje užívání kyseliny hyaluronové. I její efekt se díky kolagenu zvýší, takže jsou si prospěšné vzájemně. Kyselina hyaluronová je už roky známá svým vlivem na omlazení pokožky a vyhlazení jizev a vrásek. Najdeme ji v mnoha kosmetických přípravcích, kde nám pomáhá s krásnou pokožkou. Kolagen je tedy výbornou látkou a její prospěch pro naše tělo je nepostradatelný. Více si o jeho účincích můžete přečíst zde: kolagen forte + kyselina hyaluronová – https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/. Zkuste jej na vlastní kůži.