Jak se jednoduše naučit na kytaru

íte se hrát na hudební nástroj a stále vám to nejde, jak byste si představovali? Možná vám jenom chybí udržet rytmus. A i když si možná myslíte, že na udržení rytmu potřebujete talent a musíte se s ním narodit, tak opak je pravdou. Udržení rytmu se dá naučit a to celkem jednoduše a hlavně rychle.

Ano fungují pomůcky na udržení rytmu jako třeba metronom, ale vy asi hledáte něco víc. Pokud hledáte pomoc profesionálů a kytarových nadšenců, pak jsou právě zde na našem webu. Pomoc zde najdou jak úplní začátečníci, tak i pokročilý muzikanti.

hra kytara

Rytmus při hře na kytaru je opravdu důležitý, aby vaše píseň nebyla kostrbatá, ale hezky plynula a měla grády. Ostatní budou mít bezpochyby hezký a nezapomenutelný zážitek z vašeho vystoupení a především vy byste si měli naplno užít píseň, kterou dokonale zahrajete.

Existuje hodně druhů rytmu například:

  • pochodový,
  • polka,
  • ale asi ten nejzákladnější je dolu-nahoru, kdy hrajete na kytaru na dvě doby dolu a na dvě na horu.
  • Anebo vám může vyhovovat rytmus valčík, který se hraje na jednu dobu dolu a na dvě nahoru. Jak už jsem psal, druhů rytmu existuje opravdu hodně a je jenom na vás který se rozhodnete zvládnout jako první.

Jak cvičit rytmus na kytaru Petanovykurzy není těžký úkol a jde o to, jakou písničku hrajete. Některá může být opravdu jednoduchá na rytmus, kterou zvládnete za den, ale jsou i písně, které mohou být složitější. Cvičit a znova cvičit, to je základ vašeho úspěchu.

kurz kytary

Posuňte svou dovednost o krok dále. Nejtěžší je hrát na hudební nástroj a u toho zároveň zazpívat? S pomocí našich odborníků to zvládne opravdu každý. Je to opravdu okouzlující, když to někdo umí, ale soustředit se na rytmus hudebního nástroje, a zároveň na samotný zpěv je opravdu oříšek. Chce to rozhodně hodně trénovat a pro někoho to může být činnost otravná, kterou rychle vzdá. Cvičit, číst odborné články a znova cvičit. Toho se opravdu nemusíte bát, v revolučním kurzu na kytaru, je vše formou videí, obrázků a návodů ve stručných výstižných textech vše jasné a přehledné.